Konflikt ukraiński oczami wywiadowcy

konflikt ukrainski

Konflikt Ukraiński w Rozgrywkach Geopolitycznych” to tytuł książki pułkownika doktora Krzysztofa Surdyka, której promocja odbyła się dzisiaj w gmachu Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ta pozycja naukowa to spojrzenie na konflikt ukraiński oczami specjalisty od wywiadu.

– Według mnie oraz innych ekspertów konflikt ukraiński jest wynikiem rozgrywek politycznych i tego co dzieje się we współczesnym świecie- mówi autor. – Wielcy tego świata zmagają się ze sobą, a przy okazji wychodzą takie sytuacje jak kryzys ukraiński. Jest to poniekąd wynik rozgrywek politycznych. Książkę polecam wszystkim tym, którzy interesują się polityką oraz tym co dzieje się we współczesnym świecie.

Krzysztof Surdyk jest pracownikiem naukowym WSBiP w Ostrowcu. Prowadzi zajęcia z wywiadu i kontrwywiadu służb specjalnych.DSC06437DSC06433DSC06430DSC06436DSC06439DSC06435DSC06429DSC06431

-Temat konfliktu ukraińskiego jest niezwykle istotny dla współczesnej polityki- mówi dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych WSBiP dr Paweł Gotowiecki. – Pułkownik Krzysztof Surdyk jest jednym z czołowych specjalistów w Polsce, który może na ten temat się wypowiadać. Pracował w ścisłym kierownictwie wywiadu wojskowego. Jest doskonałym analitykiem. Nie ukrywam zadowolenia z tego, że nasza uczelnia zatrudnia tak wspaniałych fachowców. Po drugie możemy organizować spotkania z nimi. Kolejne już niebawem.

Polecamy również