Rozłam w PiS ?

Podczas sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego starosta Zbigniew Duda zaproponował, żeby do porządku obrad wprowadzono punkt mówiący o odwołaniu członka zarządu powiatu. Chodziło o radnego Krzysztofa Huszaluka. Wniosek stosunkiem głosów 11:11 upadł, jednak bardzo zastanawiające jest głosowanie nad nim.

Siedmiu radnych z klubu PiS poparło starostę Zbigniewa Dudę podobnie jak czterech członków klubu PO. Trzech członków klubu PiS: Hubert Żądło, Krzysztof Huszaluk oraz Grzegorz Kazimierski było przeciw podobnie jak ośmiu członków klubu radnych KWW Jarosława Górczyńskiego. Starosta Zbigniew Duda argumentował chęć odwołania Krzysztofa Huszaluka coraz gorszą współpracą.
– Moim zdaniem współpraca pomiędzy zarządem, a panem doktorem Krzysztofem Huszalukiem skończyła się – mówi starosta Zbigniew Duda. – Pan doktor za bardzo angażuje się w sprawy społeczne i gospodarcze, a ma za mało czasu na pracę w zarządzie powiatu i nie zawsze ma czas, żeby uczestniczyć w spotkaniach zarządu. Szerokie spektrum działalności w biznesie pana doktora daje do myślenia czy w niektórych sprawach powinien zabierać głos i czy w niektórych sprawach powinien uczestniczyć. Czy jest to do końca moralne i etyczne. Na pewno będziemy dyskutować o tym w naszym klubie, bo może nie wszystkim jest po drodze z Prawem i Sprawiedliwością.
Krzysztof Huszaluk nie zgadza się ze stawianymi zarzutami.
– A to o mnie chodziło- nawet nie wiedziałem – stwierdził zdziwiony radny Krzysztof Huszaluk. – Jeżeli padł zarzut, że moja działalność gospodarcza źle wpływa na powiat to ja jestem tym mocno zaskoczony. Jestem doświadczonym przedsiębiorcą i chyba jest to plus dla powiatu. Dla mnie przynależność polityczna nie jest oceną człowieka tylko jego wartość merytoryczna. Z kluby radnych PiS nie mam zamiaru odchodzić, chyba, że zmusi mnie do tego pan starosta. Jestem wolnym człowiekiem i nikt nie będzie mi mówił z kim mam się spotykać lub nie spotykać.DSC03059
– Byliśmy przeciwko temu wnioskowi, ponieważ taki wniosek powinien być wcześniej przedyskutowany – mówi przewodnicząca Klubu Radnych KWW Jarosława Górczyńskiego Agnieszka Rogalińska. – Pytaliśmy dlaczego pan starosta zdecydował się na postawienie takiego winsoku i nie dostaliśmy odpowiedzi.
Oficjalnie o rozłamie w klubie radnych PiS jeszcze się nie mówi, ale wszystko na to wskazuje, że do takiego może dojść.

Polecamy również