Narkotyki i amunicja

Policjanci z komisariatu policji w Kunowie zatrzymali 25 – letniego mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli również 8 sztuk amunicji, którą posiadał bez zezwolenia. Zgodnie z przepisami za posiadanie jej bez wymaganego zezwolenia grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
– Policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie patrolując miejscowość Grzegorzowice w gminie Waśniów zauważyli młodego mężczyznę, który na widok radiowozu nerwowo się zachowywał- mówi Ewa Libuda, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu. – Funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. Mężczyzna w trakcie czynności wyjął z kieszeni zawiniątko i odrzucił za siebie na trawę. Okazało się, że było to 0,5 grama białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Mundurowi zatrzymali 25 – latka w policyjnym areszcie. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci ujawnili również amfetaminę w ilości ponad 2 gramy oraz marihuanę o wadze 0,35 grama. Mężczyzna w mieszkaniu miał również 8 sztuk amunicji, którą posiadał bez zezwolenia. Wczoraj po nocy spędzonej w policyjnym areszcie śledczy przedstawili mu zarzuty posiadania narkotyków.
Ujawniona w trakcie przeszukania amunicja została zabezpieczona i będzie przesłana do specjalistycznych badań. Teraz śledczy będą ustalać skąd pochodziła i w jaki sposób zatrzymany mężczyzna wszedł w jej posiadanie. Zgodnie z przepisami Ustawy o broni i amunicji, za posiadanie jej bez wymaganego zezwolenia mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również