Dzień Postaci z Bajek – święto dla małych i dużych.

dczolo

d1 d2 d4 d5 d6 d7 d8 d9 d10 d11 d12Nie wszyscy wiedzą, że 5 listopada przypada ciekawe święto, które u dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne. Mowa o Dniu Postaci z Bajek! To wyśmienita okazja, by z naszymi pociechami zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze.

Z tej okazji w oddziałach przedszkolnych „ Motylków” i „Krasnoludków” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr10 postanowiliśmy także przenieść się w świat fantazji. Przedszkolaki wcieliły się w różne postacie z bajek, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki na podstawie charakterystycznych rekwizytów. Całość dopełniał taniec i śpiew z bajkowych ścieżek dźwiękowych. Było bajecznie i jak to w bajkach bywa, nie obyło się bez magii. Korzystając z tajnych receptur, udało się wyczarować magiczny nastrój.  Dzieciaki układały „bajkowe” puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne. 

Tego dnia również przedszkolaki rozpoczęły projekt czytelniczy pt.” Franklinowe poczytanki” w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

Opracowały: K. Fiszer- Kisiel , M. Jaguszewska 

Polecamy również