Przegląd Kolęd i Pastorałek w językach romańskich

13 stycznia 2020 r. uczniowie LO Nr II im. Joachima Chreptowicza wzięli udział w konkursie kolęd, pastorałek i piosenek o zimie w językach romańskich, który odbył się w LO Nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W tej edycji konkursu LO NR II – licznie i z sukcesami – reprezentowali uczniowie z hiszpańskich grup językowych. 3. miejsce w konkursie zajął Krystian Rostek (uczeń kl. 2e), który znakomicie zaśpiewał piękną kolędę Cuando los Reyes.k1 k2 k3 k4 k5 k6

Wyróżnienie otrzymały: Aleksandra Adamus, Aleksandra Mazur, Julia Zając (kl. 2d) i Renata Kaczmarczyk (kl. 2ac) za wykonanie utworu Cascabeles. Uczennice zaprezentowały tradycyjną wersję tej piosenki o zimie, a następnie jej twórczą reinterpretację własnego autorstwa.

Wyróżnienie otrzymały również Weronika Wzorek, Wanessa Szymczak, Julia Tuchowska, Olga Surowiec, Julia Kwiecień (uczennice kl. 2e) i Anna Pióro (uczennica kl. 2d), które zaprezentowały żywiołową piosenkę świąteczną El burrito sabanero, a śpiew uzupełniły akompaniamentem na marakasach.

Uczniów przygotowała do konkursu –i trzymała za nich kciuki –ucząca języków angielskiego i hiszpańskiego pani Ewa Bińczak.

Uczestnikom i pani opiekun serdecznie gratulujemy!!!

Polecamy również