PSP nr 4 adoptowała koale

kczolo

Doniesienia o milionach zwierząt, które zginęły w tragicznych pożarach w Australii poruszyły serca uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4. Z uwagi na te tragiczne informacje, chcąc wesprzeć chore, poparzone, odwodnione, wymagające długotrwałego leczenia i rehabilitacji zwierzęta, uczniowie klasy VI A zorganizowali zbiórkę na rzecz koali.k2 k3 k5 k7 adopacja koali

Uczniowie przez cały tydzień prowadzili zbiórkę na terenie szkoły w celu e-adopcji tych zwierząt. Aby zwiększyć świadomość społeczności szkolnej i zachęcić do pomocy poszkodowanym zwierzętom uczniowie przygotowali własnoręcznie plakaty przedstawiające płonące lasy i ginące zwierzęta.

Dzięki tej inicjatywie do akcji włączyła się również cała społeczność szkolna. Każdy uczeń oraz pracownik szkoły, który wpłacił pieniądze na rzecz adopcji został odznaczony przygotowaną przez uczniów naklejką z misiami.

W sumie udało się zebrać kwotę 972,45 zł i dokonać e-adopcji 5 koali: Byabarra Jones, Emerald Downs Mary, LINR Anwen, LINR Paul, Lismore Rose.

Biorąc pod uwagę, że głównym zagrożeniem dla koali jest utrata ich siedlisk oraz pożywienia uczniowie dokonali również zakupu 3 drzewek, które posłużą jako pokarm oraz siedliska dla rannych koali znajdujących się w szpitalu. 

Polecamy również