,,KOLOROWĄ MASKĘ BIERZ, BAW SIĘ Z NAMI JEŚLI CHCESZ” – KARNAWAŁ W PRZEDSZKOLU NR 7.

Jak co roku, przed zimowymi feriami odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Tym razem pod hasłem: ,,Kolorową maskę bierz, baw się z nami jeśli chcesz”. Karnawał to szaleństwo imprez i zabaw, które ogarnia cały świat. Jego fenomen polega na tym, że w znanej nam formie organizuje się go od kilku setek lat i nic nie wskazuje na to, by tradycje karnawałowe miały odejść w zapomnienie. Z tego właśnie powodu jest on organizowany niezmiennie i u nas.

Przedszkolaki z ogromną radością uczestniczą w balach. Przygotowane na to spotkanie stroje odzwierciedlały ulubione postacie bajkowe dzieci. W sali udekorowanej specjalnie na tę okazję pojawiły się królewny, królowie, pazie, wróżki, Badman, Spidermen, ale nie zabrakło również policjantów i strażaków. Zgodnie z hasłem balu na twarzach dzieci pojawiły się także karnawałowe maski.

Bal poprowadził przy dźwiękach dziecięcych i współczesnych przebojów wodzirej, pan Dariusz, który zaprezentował bogaty repertuar zabaw. Były pląsy, korowody i zabawy z chustą animacyjną. Wokół wirowały kolorowe baloniki.

Najtrudniej było dokonać wyboru króla i królowej balu. Wszystkie stroje dzieci były niezwykle różnorodne i pomysłowe, stąd wszystkie dziewczynki i wszyscy chłopcy zasłużyli na ten wyjątkowy tytuł.

Aby ten dzień nie umknął z pamięci dzieci, wszystkie stawały do okolicznościowych zdjęć wykonywanych przez profesjonalną firmę fotograficzną. W pięknej zimowej scenerii ich bajkowe przebrania nie będą zapomniane. Za wiele lat mogą wycisnąć łezkę z niejednego oka dorosłych już osób.

Bal należy zaliczyć do bardzo udanych imprez przedszkolnych a nasi milusińscy już czekają na kolejne co bardzo nas cieszy.

Tekst i foto PP nr 7k1 k3 k4 k5 k6 k7 k10 k11 k12 k13

Polecamy również