Retro gry komputerowe. Podroż przez epokę

Ogromna frajda dla miłośników gier komputerowych z dawnych lat. W Ostrowieckim Browarze Kultury będzie można pograć w takie gry z minionej epoki .Będą też turnieje.

Gry na komputery Commodore, Atari czy Amiga takie jak kultowy Pac- man, konsole Play Station do gry na przykład w pierwsze wersje gier „Sims” i „Tekken”- miłośnicy retro gier znajdą je w Ostrowieckim Browarze Kultury. Pierwsze spotkanie już w najbliższy piątek.

– Retro Gra to okazja do podróży w czasie i przypomnienie sobie gier komputerowych z przełomu wieków – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu.- Zainteresowanie jest, dorośli panowie częściej niż młodzież pytają o możliwość pogrania. Myślę, że nie tylko dla mieszkańców Ostrowca będzie to świetna przygoda i możliwość powrotu do dziecięcych lat. Jeśli pomysł się przyjmie, to w maju z okazji Dnia Pac- Mana zorganizujemy turniej w tę grę.

Pierwsza okazja do zapoznania się z ofertą „retro jaskini” nadarzy się już w najbliższy piątek, 7 lutego o godzinie 16. Do godziny 20 każdy chętny będzie mógł przyjść i za darmo wyruszyć w podróż w przeszłość.
– Liczymy na współpracę mieszkańców – dodajer1 r2 r3 r4 r5 r6 r7 r8 r9 Jacek Kowalczyk. – Chcielibyśmy rozbudować tę salę, dlatego jeśli ktoś ma stary sprzęt lub gry i chciałby się nimi „podzielić”, zapraszamy serdecznie.

Polecamy również