Przedszkolaki z PP 19 na nartach

Ferie dla dzieci to przede wszystkim czas zabawy, odpoczynku i odkrywania uroków zimy. Ciekawy pomysł spędzenia czasu wolnego zaproponowało Przedszkole Publiczne nr 19 w Ostrowcu Świętokrzyskim.p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10 p11 p12 p13 p14 p15

Pod koniec pierwszego tygodnia ferii zimowych, starszaki z „Brzechwy” wraz z wychowawcami wybrały się do Bałtowa na naukę jazdy na nartach. I mimo, iż w mieście zimy nie widać, w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym zimowych atrakcji nie brakuje. Nie był to jednak zwyczajny wyjazd… Głównym jego celem były zajęcia nauki jazdy na nartach z instruktorem ze Szkółki Narciarskiej „AMIGO”. Rodzice zadbali, aby każde dziecko wybrało się w odpowiednim stroju: kurtkach i spodniach narciarskich. Przedszkolaki poznały podstawowe wyposażenie, potrzebne do stawiania pierwszych „kroków” na nartach. Zakładanie butów narciarskich, kasku oraz nart, dla pięcio- i sześciolatków, były nie lada wyzwaniem. Jednak, „mali narciarze” poradzili sobie znakomicie. Po krótkiej rozgrzewce fizycznej, rozpoczęły się zajęcia pod czujnym okiem profesjonalisty. Nauka prawidłowej postawy, przemieszczania się na nartach, rady i wskazówki instruktora, wreszcie …pierwsze zjazdy. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały nauczycielki i niektórzy rodzice. Skupienie przedszkolaków dzieci podczas zajęć było bezcenne! Po „udanych zjazdach” czekała na nich gorąca herbatka i posiłek przygotowany przez kuchnie przedszkolną.

Warto zaznaczyć, że wyjazd poprzedzony był spotkaniem z przedstawicielem Straży Miejskiej i pogadanką na temat bezpieczeństwa podczas ferii, w tym również w czasie nauki jazdy na nartach. Miała również miejsce pogadanka wychowawców na temat bezpiecznego zachowania podczas wycieczki.

Zaproponowane zajęcia stały się doskonałym sposobem promocji zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego, a nowo nabyte przez przedszkolaków umiejętności okażą się na pewno pomocne podczas ich dalszych przygód z nartami. Rodzice poinformowali wychowawców, że zamierzają kontynuować naukę jazdy dzieci na nartach. Przedszkole nadal będzie organizować tego typu wyjazdy, ponieważ placówka podejmuje szereg działań o charakterze sportowym.

Polecamy również