Otwarte drzwi w „Siódemce” dla przyszłych uczniów

Środa, 26 lutego 2020 roku, na długo zapadnie w pamięci dzieci i ich rodziców – gości Dnia Otwartego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 na osiedlu Pułanki w Ostrowcu Świętokrzyskim. To za sprawą niecodziennych poszukiwań w szkole spotkała się grupa kandydatów na przyszłych pierwszoklasistów. Zanim przyszli uczniowie przystąpili do wspólnej zabawy oficjalne spotkanie rozpoczęła serdecznym powitaniem pani dyrektor Rozalia Machnicka, która zapoznała rodziców z misją szkoły, ofertą edukacyjną placówki przygotowaną dla ich dzieci, podzieliła się z gośćmi sukcesami uczniów i zaprezentowała potencjał infrastruktury szkolnej. Część oficjalną spotkania umiliły występy uczniów z klasy IIa pod opieką pani Bożeny Cholewińskiej i z klasy IIIc pod batutą wychowawczyni Jolanty Ścibisz – Glibowskiej. Sceniczne popisy artystów widownia nagrodziła gromkimi brawami.d1 d3 d2 d4 d5 d6 d7 d8 d9 dni otwarte psp7 d10 d11

Dla najmłodszych gości organizatorki spotkania: Mariola Krawczyk, Joanna Sałapa i Jolanta Ścibisz –Glibowska przygotowały nietypowe zwiedzanie szkoły pod hasłem „Paszport pierwszoklasisty PSP nr 7”. W fabułę zabawy wprowadziła dzieci pacynka Zuzia, która przedstawiła dzieciom interesujące miejsca w naszej szkole. W brawurowym wyzwaniu zdobywania punktów do „Paszportów pierwszaka” milusińscy spędzili wesoło i atrakcyjnie czas uczestnicząc w zabawach sportowych na sali gimnastycznej, zajęciach badawczych w sali biologicznej oraz plastycznych w świetlicy, czytelniczych w bibliotece, ćwiczeniach interaktywnych w sali edukacji zintegrowanej na terenie bloku adaptacyjnego dla klas I, produkując pastę dla słonia oraz uczestnicząc w samodzielnie przygotowanym poczęstunku w formie owocowych koreczków. Poszukiwania zakończyły się spektakularnym odnalezieniem piniaty pełnej słodkich niespodzianek i gwarantowaną „6” w pierwszej klasie.

W przygotowanej zabawie integracyjnej przyszli uczniowie wykazali się znakomitą sprawnością fizyczną, znajomością ciała człowieka, spostrzegawczością, samodzielnością, dokładnością, kreatywnością oraz intuicją godną prawdziwego detektywa. Gratulujemy dzieciakom tak wspaniałych umiejętności!

W czasie wspólnej zabawy z uczniami i nauczycielami „Szczęśliwej Siódemki” dzieci i ich rodzice mieli możliwość obejrzeć klasopracownie, porozmawiać z uczniami i nauczycielami oraz poznać bazę dydaktyczno- lokalową i potencjał edukacyjny placówki.

Tekst i foto PSP 7

Polecamy również