14 strażaków w akcji

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o pożarze niewielkich zabudowań gospodarczych i trawy przy ul. Siennieńskiej w Ostrowcu Św. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 3 samochody ratowniczo-gaśnicze – 14 strażaków.

Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono, że palą się 3 drewniane i 1 murowany budynek gospodarczy oraz trawa na powierzchni 0,5 ha. Istniało zagrożenie rozprzestrzenienie się pożaru na budynek mieszkalny. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz ugaszeniu pożaru, po czym przystąpiono do rozbiórki obiektów w celu dokładnego przelania ich wodą. W trakcie działań gaśniczych do strażaków zgłosiła się kobieta, która próbowała gasić pożar jeszcze przed przyjazdem zastępów i doznała lekkich poparzeń prawej dłoni. Natychmiast na miejscu zdarzenia strażacy udzielili jej pomocy zakładając opatrunek hydrożelowy. Akcja trwała ponad 3 godziny. To już 89 pożar traw w tym roku  na terenie powiatu ostrowieckiego.

Przy podobnym pożarze pozostałości roślinnych na początku kwietnia w miejscowości Janów w powiecie opatowskim groźnemu poparzeniu uległ mężczyzna, który musiał zostać przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę nie wypalaj traw, chroń zdrowie swoje i innych –  ZOSTAŃ W DOMU !!!

Opracowanie: mł. bryg. Barbara Majdak, zdjęcia: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

Polecamy również