Laptopy dla uczniów

laptopy dla uczniow

Czterdziestu uczniów szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim, otrzyma na czas epidemii koronawirusa laptopy służące do zdalnej nauki. To dzieci, które w domach nie mają odpowiedniego sprzętu otrzylaptopy. Pieniądze na zakup komputerów pochodzą z projektu „Zdalna Szkoła”.

Od czasu zamknięcia szkół i przeniesienia nauki do sieci, wiele dzieci zostało od niej niemal całkowicie odciętych. Część nie ma w domu komputerów, część musi je dzielić z licznym rodzeństwem. Samorządy prowadzące szkoły podstawowe, mogły starać się o dofinansowanie w ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.

Dofinansowanie wynosi 100 procent kosztów zakupu sprzętu i pochodzi ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
– Otrzymaliśmy na ten cel 99 tysięcy 960 złotych, co pozwoliło na kupno 40 laptopów z systemem Windows 10 i pełnym oprogramowaniem umożliwiającym zdalną naukę. Sprzęt został już odebrany przez dyrektorów ośmiu publicznych szkół podstawowych – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca.

Aż 12 sztuk przekazanych będzie uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 na ulicy Trzeciaków, osiem trafi do uczniów szkoły podstawowej numer 5 na osiedlu Ogrody, zaś szkoła podstawowa numer 9 w Denkowie otrzymała 7 sztuk. W pozostałych placówkach laptopy odbierze po 3 lub 4 dzieci.

Po zakończeniu zdalnej nauki, kiedy uczniowie wrócą do szkół, sprzęt komputerowy trafi do ich placówek.

Polecamy również