Znane wyniki pracowników chirurgii

DSC08466

Wczoraj wieczorem z Kielc przyszły wyniki testów próbek pobranych od personelu szpitala w Ostrowcu, który miał kontakt z pacjentem chorym na Covid-19. Żaden z nich nie jest pozytywny. Oddział chirurgii pozostaje zamknięty do odwołania. Szpital czeka też na wyniki pacjentów.

Pracownicy medyczni mogą wrócić do domów i tam oczekiwać na dalsze decyzje służb epidemiologicznych. W czwartek zamknięto oddział chirurgii ostrowieckiego szpitala po tym, jak okazało się, że jeden z pacjentów jest zakażony koronawirusem. Na oddziale wraz z 24 pacjentami pozostało 4 lekarzy i 6 osób personelu średniego. W domach natomiast izolowanych jest ponad 30 kolejnych osób. Od wszystkich pobrano wymazy do testów.

Czwartek

Dzisiaj potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem w szpitalu powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Chory jest pacjentem oddziału chirurgii, który natychmiast trzeba było zamknąć.

– Pacjent nie wykazywał żadnych objawów koronawirusa, ani też choroby płucnej. Zapadł na zapalenie płuc, co w przypadku pacjentów leżących zdarza się dość często- mówi Andrzej Gruza, dyrektor naczelny szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.- Profilaktycznie pobrano wymaz i okazało się, że próbka jest dodatnia.

Chory to mężczyzna w wieku 64 lat z Ostrowca Świętokrzyskiego. Po zabiegu przebywał najpierw na sali pooperacyjnej, a potem w izolatce. Mimo to obecnie kwarantannie poddany jest cały oddział chirurgi, w tym 24 innych przebywających tam pacjentów.

Adam Karolik, zastępca dyrektora mówi, że pacjenci nie będą rozwożeni do innych szpitali. Przetransportowany do szpitala jednoimiennego w Starachowicach został tylko pacjent zakażony.

– W izolacji w szpitalu pozostaje czterech lekarzy, sześć osób personelu średniego. Spośród personelu oddziału chirurgi, który pozostaje w domach kwarantannie ulegną 22 osoby. Do tego dochodzi sześciu pracowników bloku operacyjnego, dwie osoby z zakładu radiologii, dwie z oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. W sumie będzie to kilkadziesiąt osób- mówi Adam Karolik.

Polecamy również