Poznaliśmy Uczniów Roku

uczen roku

W poniedziałkowe południe odbyła się XXIX gala finałowa podsumowująca tegoroczną edycję wyborów „Ucznia Roku” organizowanego przez Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim i Gazetę Ostrowiecką. Patronem plebiscytu był prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Uroczystość uświetnił występ wokalistek ze studia wokalnego „Pandora” pod kierunkiem Pani Ewy Goworowskiej. Spośród najlepszych uczniów wyłonionych w ramach plebiscytu w swoich szkołach, prezydent miasta Jarosław Górczyński wyróżnił czworo uczniów, którzy otrzymali elektryczne hulajnogi.u3 u4 u2

Dzisiejsza uroczystość to niezwykła chwila, którą przyszło nam obchodzić w wyjątkowo trudnym społecznie czasie – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Mimo pandemii zdecydowaliśmy się jednak w sposób uroczysty uhonorować ostrowiecką młodzież, która w mijającym roku szkolnym osiągnęła wyjątkowe wyniki w nauce, a ponadto rozwijała swoje pasje, dzieląc się swoim talentem i wiedzą ze społecznościami swoich klas i szkół. To także doskonała okazja by podziękować pedagogom i dyrektorom poszczególnych placówek, a przede wszystkim rodzicom, którzy są najważniejszymi nauczycielami. Praca i wkład rodziców w kształtowanie młodego pokolenia jest nie do przecenienia. Dlatego właśnie rodzicom należą się brawa i wyjątkowe słowa uznania. Jako gospodarz miasta dziękuję serdecznie za Państwa zaangażowanie – podkreślił prezydent Górczyński.  -Mamy w naszym mieście bardzo zdolnych młodych ludzi z czego jesteśmy niezwykle dumni. Nasi uczniowie mają ogromny potencjał. Jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości będą błyszczeć w rożnych dziedzinach życia. Również kondycja oświaty w naszym mieście jest bardzo dobra. Jako miasto inwestujemy w infrastrukturę szkół, ale także w dodatkowe zajęcia dla uczniów, jak np. nauka języków obcych i możliwość zdobycia certyfikatów, dodatkowe lekcje z matematyki i logiki, a także przedmiotów artystycznych. Jeszcze raz gratuluję uczniom, rodzicom, dziadkom i oczywiście nauczycielom. Życzę udanych i bezpiecznych wakacji pełnych przygód ora możliwości rozwijania pasji.

Finalistami plebiscytu Uczeń Roku w swoich szkołach zostali:

 • Katarzyna Szala z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1

 • Bartosz Kotkowski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3

 • Patrycja Burtan z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4,

 • Julia Opałka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5

 • Maciej Kuziemka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7

 • Kamila Szemraj z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9

 • Iga Zakowana z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10

 • Wiktoria Łodej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14

 • Maja Żywólko z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego

 • Maria Kosanowska z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego

 • Oktawia Budzeń ze Szkoły z Pasją im. E Sołtys

Nagrody specjalne Prezydenta Miasta otrzymali:

Katarzyna Szala z PSP nr 1

Bartosz Kotkowski z PSP nr 3

Julia Opałka z PSP nr 5

Iga Zakowana z PSP nr 10

Nagrody i wyróżnienia otrzymali również laureaci oraz finaliści olimpiad przedmiotowych:

ze Szkoły Podstawowej nr  1

Dawid Dobrowolski, Zofia Padoł, Katarzyna Szala, Krzysztof Cichocki, Anna Szczepaniak, Karolina Plewa, Kacper Nawara, Jakub Nawrocki.

ze Szkoły Podstawowej nr 3:

Mikołaj Łukasiewicz, Aleksandra Cieślik

ze Szkoły Podstawowej nr  5:

Amelia Gawęcka, Bartosz Gomuła, Julia Dziewięcka, Milena Kabat, Maja Siemińska

ze Szkoły Podstawowej nr  7:

Jan Stawiński, Jakub Osuch

ze Szkoły Podstawowej nr  14:

Jan Maciąg, Franciszek Sieradzki, Kamil Łukaszewski

z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im St Konarskiego:

Maja Żywólko, Maja Dąbrowska, Nikodema Mitura,  Wojciech Okręt

Polecamy również