Kolejne komputery trafią do ostrowieckich uczniów

W piątkowe przedpołudnie w Urzędzie Miasta prezydent Jarosław Górczyński przekazał dyrektorom gminnych szkół kolejną partię sprzętu komputerowego zakupionego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Laptopy wraz z oprogramowaniem oraz dodatkowym wyposażeniem trafią do uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ umożliwiając im uczestnictwo w zajęciach prowadzonych zdalnie.

– Cieszę się, że możemy wesprzeć naszą młodzież, zwłaszcza, że przyszło nam obecnie funkcjonować w niespotykanych od lat warunkach. Panująca pandemia zdeterminowała w ostatnim czasie wiele obszarów życia prywatnego, publicznego i społecznego. Dotknęła ona wiele grup zawodowych i wiekowych. W sposób szczególny odciska swoje piętno na sposobie edukacji. Ostatnie kilka miesięcy wymagało zarówno od nauczycieli jak i uczniów nowych rozwiązań, dużo samozaparcia i samodyscypliny, a czasem również kreatywności. Jako gmina wdrożyliśmy wszelkie niezbędne rozwiązania i z dumą możemy powiedzieć, że te udało nam się dobrze wykorzystać ten czas, za co wszystkim dziękuję – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Kolejna partia komputerów, która trafi do młodych ostrowczan to ważna pomoc w czasie pandemii.

Przypomnijmy, że zakup sprzętu był możliwy w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Centrum Projektów Polska Cyfrowa, a dokładniej konkursu „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”. Wniosek złożony przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski został wybrany do dofinansowania, które wynosi 100% kosztów kwalifikowanych. Dzięki jego realizacji zakupiono 48 komputerów przenośnych wraz oprogramowaniem biurowym za łączną kwotę 124 950,72 zł.

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Centrum Projektów Polska Cyfrowa w dniu 15 maja 2020 r. ogłosiło kolejny konkurs na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo pod nazwą: „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”.z1 z2

W dniu 9 czerwca 2020 r. wniosek złożony przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski został wybrany do dofinansowania. Dofinansowanie w ramach projektu wynosi 100% kosztów kwalifikowanych. Dzięki jego realizacji zakupiono 48 komputerów przenośnych wraz oprogramowaniem biurowym za łączną kwotę 124 950,72 zł. Komputery te zostaną przekazane do ośmiu szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, umożliwiając uczestnictwo w zajęciach prowadzonych w ramach nauki zdalnej szczególnie uczniom z rodzin wielodzietnych 3+.

3 komputery trafią do PSP nr 1,

6 komputerów zostanie przekazane do PSP nr 3,

9 komputerów otrzymają uczniowie z PSP nr 4,

8 komputerów trafi do ZSiPP nr 3,

3 kolejne zostaną przekazane do PSP nr 7,

8 komputerów trafi do PSP nr 9,

5 komputerów otrzymają uczniowie PSP nr 10,

6 komputerów uczniowie PSP nr 14.

Polecamy również