382 metry – Nowe Piaski (Wideo)

DSC06424DSC06425DSC06447DSC06436DSC06437DSC06450DSC06452DSC06434DSC06426DSC06428DSC06440DSC06431DSC06443DSC06453DSC06448DSC06427DSC06444Mieszkańcy ulicy Nowe Piaski w Ostrowcu Świętokrzyski doczekali się nowej, wspaniałej drogi wyposażonej w interaktywne przejście dla pieszych i ścieżkę rowerową.

– Wspólnie z przedstawicielami Rady Osiedla Kolonia Robotnicza , pracownikami urzędu miasta oraz wykonawcą Panem Radosławem Malcem jesteśmy na ulicy Nowe Piaski, gdzie dzisiaj następuje odbiór techniczny nowej ulicy – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Długość ulicy to 382 metry i 7 metrów szerokości. Zakres robót obejmował budowę ulicy ze ścieżką rowerową, chodnikiem, zatoką przystankową i elementami zieleni miejskiej. Na ulicy zamontowane jest nowoczesne oświetlenie. Wartość prac to ponad 1 mln 700 tyś zł. z czego milion złotych pochodzi ze środków zewnętrznych, z funduszu przebudowy dróg lokalnych. W wielu miejscach naszego miasta trwają prace przy realizacji ważnych dla Ostrowca Świętokrzyskiego inwestycji, które znacząco poprawią komfort codziennego życia ostrowczan. Ta ulica jest ważnym skrótem dla mieszkańców tej części miasta łączącym ulice Grzybową i Kolonia Robotnicza. Słowa uznania należą się wykonawcy, który mimo trudnej sytuacji uniknął przestojów, dzięki czemu możemy liczyć na wcześniejsze niż zaplanowano zakończenie prac. Cieszę się, że front robót w Ostrowcu jest duży. Nie zwalniamy tempa dbając o rozwój infrastruktury. Niebawem nastąpi odbiór kolejnych siedmiu ulic, a na realizację kolejnych pięciu będą rozpisane przetargi. W naszym mieście stale będą realizowane inwestycje drogowe.

Mieszkańcy podkreślali, że nowa ulica robi wrażenie.

– W imieniu Rady Osiedla Kolonia Robotnicza i mieszkańców serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi za tak piękną drogę, o którą walczyliśmy od wielu lat. Dodatkowo w naszej dzielnicy powstała świetlica, drogi , chodniki – powiedziała Anna Adamczyk z Rady Osiedla Kolonia Robotnicza.

– Realizacja tej drogi trwała bardzo krótko- mówi naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Artur Majcher. – Na ulicy znajduje się interaktywne przejście dla pieszych z czujnikami ruchu.

-Udało się miesiąc przed terminem zrealizować tę inwestycję- mówi właściciel firmy Drog- Bud Radosław Malec.– Niebawem kolejne ulice w Ostrowcu zgłosimy do odbioru. Nasze miasto jest proinwestycyjne, a to powoduje dobrą koniunkturę gospodarczą. Mimo trudnego okresu spowodowanego pandemią firmy ostrowieckie nie zwalniają pracowników, a wręcz przeciwnie zatrudniają nowych.

https://youtu.be/pjBOFD3TT-c

Polecamy również