Historyczna dotacja dla szkoły średniej. Dobra współpraca miasta i powiatu procentuje

fortyy

65 tysięcy złotych dotacji przekazała Gmina Ostrowiec Świętokrzyski na rzecz Zespołu Szkół nr 3 (THM ). 20200831_111736 Jest to pierwsza, historyczna dotacja dla szkoły średniej, którymi zarządza powiat od gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Dodatkowo szkoła otrzymała od miasta urządzenia FortiGate zabezpieczające sieć internetową.

-Zespół Szkół nr 3 to bez wątpienia najlepsza szkoła techniczna w naszym regionie – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Takie placówki oświatowe, które mają wspaniałych uczniów trzeba wspierać. Jest to szkoła, którą należy promować i rozsławiać. To wsparcie to gest solidarności z technikum. Przekazujemy 65 tysięcy dotacji i jest to pierwsza taka sytuacja, gdy pieniędzmi z budżetu miasta wspieramy szkołę średnią. Dodatkowo przekazujemy urządzenia informatyczne do zabezpieczenia sieci internetowej.

– Te urządzenia, które przekazujemy będą bardzo dobrą bazą dydaktyczną dla uczniów. Dadzą im możliwość rozwoju w tym kierunku jaki obecnie informatyka potrzebuje- powiedział Robert Pasternak – Naczelnik Wydziału Informatyki Urzędu Miasta w Ostrowcu.

– Inwestycje w naukę i uczniów są najważniejsze – mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Tomasz Łodej. – Cieszę się bardzo ze wsparcia, które zostało nam udzielone z inicjatywy Pana prezydenta. Dobra współpraca miasta i powiatu przynosi pozytywne efekty i to mnie bardzo cieszy. Za 65 tysięcy złotych dotacji wyremontujemy korytarz na parterze budynku szkoły. Urządzenia techniczne, które otrzymaliśmy bardzo się przydadzą podczas nauki.

Za pomoc szkole w imieniu starosty ostrowieckiego Marzeny Dębniak podziękował naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Mariusz Łata.

Polecamy również