Koncepcje rozwoju miasta

Kolejna grupa uczestników debaty online oraz przedstawiciele ostrowieckich organizacji pozarządowych skorzystali z możliwości bezpośredniej rozmowy i dyskusji na temat swoich pomysłów z prezydentem miasta Jarosławem Górczyńskim oraz wiceprezydentem Dominikiem Smolińskim. Spotkanie, którego moderatorem był zastępca naczelnika Wydziału Planowania i Rozwoju Tomasz Gębka, odbyło się w poniedziałek w Urzędzie Miasta.

Dziękuję bardzo za Państwa odzew i zainteresowanie. Pracujemy po to by zmieniać miasto na lepsze. Państwa głos jest dla nas bardzo ważny w tym procesie. Ostrowiec Świętokrzyski ma ogromny potencjał i wiele do zaoferowania, ale proces „odczarowania go” ze spuścizny prl-u i przemian społeczno – gospodarczych i ekonomicznych to długi proces. Wiele już nam się udało dokonać, ale jako prezydent mam świadomość ile jeszcze przed nami – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Przybyli na spotkanie uczestnicy z dużym entuzjazmem opowiadali o swoich pomysłach oraz zadeklarowali złożenie gotowych kart pomysłów.

Przypomnijmy, że spotkanie odbyło się w ramach kolejnego etapu konsultacji w ramach prac nad Planem Rozwoju Lokalnego Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

Opracowana karta pomysłów ze skróconym opisem procesu przygotowania projektu jest udostępniona online na stronie um.ostrowiec.pl, a ponadto można ją odebrać, a wypełniony wniosek złożyć do 13 sierpnia w trzech punktach na terenie miasta – w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w kasach Rawka Od Nowa.

Polecamy również