Owoce dla sportowców

kamilPrezydent Jarosław Górczyński we współpracy z zarządem Galacticos wsparł inicjatywę zdrowego sportowca. Po zakończonym treningu wszystkim adeptom piłki nożnej rozdał paczki z owocami.zdr zdr1zdr3 zdr4zdr5 zdr6zdr7 zdr11

Prawidłowo zbilansowana dieta dziecka jest bardzo ważnym elementem jego życia. Dzięki niej dzieci mają energię do nauki, zabawy, a także siłę do realizacji swoich sportowych pasji. Dlatego też zawsze chętnie wspieram tego typu akcje. Cieszy mnie fakt, że zarząd i trenerzy szkółki Galacticos również podzielają moje zdanie i promują prawidłowe odżywianie wśród najmłodszych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego – powiedział prezydent Jarosław Górczyński.

Jest to już kolejna inicjatywa prezydenta, która zachęca ostrowieckie dzieci do spożywania zdrowych i pełnowartościowych posiłków, a szczególnie owoców i warzyw.

Pierwszą tego typu inicjatywą był program edukacyjny „Jem drugie śniadanie” realizowany w ostrowieckich szkołach podstawowych, w których dzieci oraz rodzice uczestniczyli w szeregu działaniach mających na celu uświadomienie im jak ważnym posiłkiem jest śniadanie i co  należy jeść, aby  mieć siłę, energię do nauki i zabawy oraz zachować zdrowe ciało i umysł.

Polecamy również