Radosny powrót do szkół. Instalacja fotowoltaiczna na budynku PSP 3

powrot do klas

Na 1244 uczniów uczęszczających do ostrowieckich szkół, na dzisiejsze zajęcia przybyło 1181 spośród nich, czyli 94,94 %. Na ten dzień czekali uczniowie i nauczyciele. Dzisiaj po kilkutygodniowej przerwie do szkolnych ławek wrócili uczniowie klas 1-3 .Spotkanie z kolegami, koleżankami i nauczycielami wywołało wśród najmłodszych uczniów radość. Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński odwiedził ostrowieckie placówki oświatowe, w tym PSP nr 3, gdzie od 11 stycznia działa instalacja fotowoltaiczna, którą szkoła zyskała jako I nagrodę w konkursie ekologicznym, organizowanym pod hasłem „Pokażę Wam jak o środowisko dbam”.

Cieszę się, że tak liczna grupa dzieci stawiła się po tak długiej przerwie. Miło jest usłyszeć gwar dziecięcych głosów, wybiegających na szkolne korytarze po dzwonku. Szkoła musi tętnić życiem i nic nie zastąpi bezpośrednich kontaktów. To ważny aspekt w procesie edukacyjnym, który pozwala na większą efektywność nauczania oraz kształtuje ważne w życiu relacje społeczne oraz interpersonalne – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Oczywiście nauka we wszystkich placówkach odbywa się  w reżimie sanitarnym, a każda z ostrowieckich szkół została przygotowana do tego w sposób optymalny.p1 p2 p3

Dyrektor PSP nr 3 Mariusz Szczerbiński zaprezentował efekty jakie przyniosło tygodniowe działanie umieszczonej na dachu szkoły instalacji fotowoltaicznej.

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 27,47 kWp, zainstalowana na dachu naszej szkoły, składa się z 82 paneli. Została uruchomiona 11 stycznia i już widzimy pierwsze efekty. Do tej pory, czyli tylko w ciągu jednego tygodnia wyprodukowaliśmy 64 kWh energii elektrycznej oraz zredukowaliśmy emisję CO2 o 64 kg. Dodatkowo, przyglądając się symulacji komputerowej zaoszczędziliśmy 0,75 drzewa – wyjaśnia dyrektor PSP nr 3 Mariusz Szczerbiński. – Społeczność naszej szkoły dumna jest z posiadania tego ekologicznego rozwiązania, tym bardziej, że udało nam się je zakupić ze środków, które pozyskaliśmy dzięki kreatywności naszych uczniów zaangażowanych w przygotowanie zgłoszenia w konkursie „Pokażę Wam jak o ekologię dbam”.

Polecamy również