Sukcesy „Hetmana”

szachy

W dniach 22-24 sierpnia dokończyliśmy Drużynowe Mistrzostwa Województwa, które rozpoczęły się w lutym.  Pierwsze spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Szachowe HETMAN w Ostrowieckim Browarze Kultury.  Najlepiej podczas owego turnieju wypadła pierwsza Drużyna Seniorów. Utrzymując przewagę wypracowaną podczas pierwszego zjazdu zdobyła złoty medal oraz awans do II ligi seniorów. Grali oni w składzie:

  1. Choina Michał                 najlepszy zawodnik na pierwszej szachownicy

  2. Choina Adam                   zajmując drugie miejsce na drugiej desce

  3. Skrzypczak Tomasz        który wywalczył brązowy medal na trzeciej szachownicy

  4. Rega Marek                      również wygrywając swoją deskę.

Podczas drugiego zjazdu pierwsza Drużyna Seniorów była wzmacniana w szóstej rundzie juniorami; Choiną Janem i Kasią Karyś, a w siódmej rundzie młodzikami; Antkiem Gołębiem i Kacprem Mierzejewskim.

W III lidze seniorów walczyła również druga Drużyna z Hetmana, która z dużo wyżej notowanymi rywalami wywalczyła 1 duży punkt, który można uznać za wielki sukces oldbojów naszego klubu grających w składzie:

  1. Spała Adam

  2. Dybiec Kazimierz

  3. Wesołowski Mirosław

  4. Podeszwa Piotr

W IV lidze juniorów pierwsza Drużyna uplasowała się zaraz za podium zajmując 4 miejsce występując w składzie:

  1. Choina Jan                        2 miejsce indywidualnie na szachownicy

  2. Oliwier Mazonik             

  3. Nowocień Alan                 3 miejsce na indywidualnie szachownicy

  4. Karyś Katarzyna               2 miejsce na indywidualnie szachownicy

Druga drużyna zajęła 7 miejsce, którą reprezentowali:

  1. Kaleta Jan

  2. Karyś Jakub

  3. Kateusz Maciej

  4. Kwiatkowska Michalina

Podczas zjazdu w Sielpi Michalinę Kwiatkowską zastąpiła Małgorzata Karyś.

Młodzicy występujący w IV lidze przywieźli z Sielpi do miasta hutników srebrny medal walcząc w składzie:

  1. Wiśniewski Franek

  2. Gołąb Antoni                                   2 miejsce na szachownicy

  3. Mierzejewski Kacper                    3 miejsce na szachownicy

  4. Michalczyk Ania

Podczas zjazdu w Sielpi Anię zastąpiła Małgosia Karyś.

Drugi zespół Młodzików uplasował się na 7 miejscu grając w składzie:

  1. Kita Fryderyk

  2. Pietruszka Bartek

  3. Gębura Patryk

  4. Bezak Weronika

Polecamy również