320 miejsc pracy

Firma Walcownie Ostrowieckie WOST S.A zatrudni do końca kwietnia przyszłego roku nawet 320 pracowników. Już w styczniu zatrudniani będą monterzy, mechanicy i spawacze, którzy pracować będą przy remoncie hal i parku maszynowego przed rozruchem produkcji. Na początku produkowane będą kształtowniki gorącowalcowane, ale firma zamierza się rozwijać.
– Jest mi niezmiernie miło poinformować mieszkańców Ostrowca o tym, że na terenie starego zakładu zostanie ponownie uruchomiona produkcja – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Dla mnie to bardzo ważne, że znana rodzinna firma działająca od wielu lat w branży hutniczej i górniczej zdecydowała się zainwestować w Ostrowcu. Tego typu przedsięwzięcia są dla naszego miasta bardzo ważne. Niech to będzie wzorem dla innych przedsiębiorców tym bardziej teraz, kiedy to nasze miasto posiada 20 hektarów terenów inwestycyjnych. W Ostrowcu jest odpowiednia kadra pracowników. Są to ludzie z potencjałem i inwestorzy powinni mieć to na uwadze. W naszym mieście nowe miejsca pracy szczególnie w produkcji są bardzo ważne.
– Nasza firma zajmuje się produkcją od wielu lat i posiadamy ogromne doświadczenie – mówi prezes firmy Walcownie Ostrowieckie WOST S. A. – Tomasz Bruzda.- Kupiliśmy duży zakład w Ostrowcu, a pan prezydent od samego początku nas bardzo wspiera i pomaga w rozpoczęciu pracy.
Zakład produkcyjny zajmie ponad 7 hektarów.wost 1wost2
– Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania do produkcji – mówi dyrektor projektu Beniamin Szczepaniec – Już mamy podpisane umowy dotyczące dostawy energii i wody. W latach 2017 – 18 zamierzamy rozbudowywać zakład. W styczniu zatrudnimy około 30 – 40 osób do utrzymania ruchu. Będą to ludzie, którzy pomogą nam ten zakład wskrzesić. W kwietniu planujemy ruszyć z produkcją. Wówczas to pracę znajdzie około 320 walcowników. Tych z doświadczeniem, ale także nowych. Poszukujemy ludzi młodych, po studiach technicznych związanych z profilem naszej produkcji. Do zakupu zakładu w Ostrowcu przygotowywaliśmy się od dwóch lat. Widzimy tu szanse rozwoju dla naszej firmy, ale także dla regionu. Mamy odpowiednie kontakty i sprawdzone rynki zbytu w Polsce, ale też w Niemczech, Danii i Włoszech.
Firma Walcownie Ostrowieckie WOST S. A mieści się przy ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego 12. Tam też zainteresowane pracą osoby mogą składać swoje CV.

Polecamy również