Zawodnicy SZANSY ze złotem i srebrem Europejskim Mityngu Narciarstwa Alpejskiego

cz 1 2 3 4 5Od 27 lutego do 3 marca 2023 roku odbył się Europejski Mityng Narciarstwa Alpejskiego Olimpiad Specjalnych w Zakopanem. W Stacji Narciarskiej Suche SKI 100 zawodników Olimpiad Specjalnych aż z 12 krajów: Polski, Niemiec, Austrii, Monako, Irlandii, Węgier, Izraela, Serbii, Belgii, Słowenii, Szwajcarii i Słowacji rywalizowało w narciarstwie alpejskim. Jedną z największych reprezentacji, bo liczącą aż 10 zawodników była reprezentacja Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie, którzy wraz z innymi oddziałami jednocześnie reprezentowali Polskę. W tym dwóch zawodników z „SZANSY” Marcin Dunal i Robert Kozłowski.

Mityng był największym tego typu wydarzeniem w Europie i największą europejską imprezą Olimpiad Specjalnych w Polsce od 2019 roku, cóż tu dużo mówić to takie Mistrzostwa Europy – powiedział Remigiusz Woźniak, Przewodniczący Klubu „SZANSA”, a na Mityngu Kierownik Ekipy Świętokrzyskiego – Podczas Mityngu czekał trudny slalom gigant i super gigant. W rywalizacji sportowej zawodnicy Olimpiad Specjalnych pokazali się z niesamowitej strony, a dzięki prowadzonym od lat treningom ich umiejętności narciarskie były naprawdę na wysokim poziomie. Wiedzieliśmy, że Robert bardziej specjalizuje się w slalomie gigancie, a Marcin bardziej lubi konkurencje szybkościowe. Jechaliśmy pewni siebie i nie ma co ukrywać po medale i tak się stało.

Marcin po treningach obserwowanych trafił do grupy zaawansowanej. W slalomie gigancie trafił do najsilniejszej grupy sprawnościowej, w której zajął 4 miejsce. Natomiast już w super gigancie nie miał sobie równych i zajął 1 miejsce w swojej grupie sprawnościowej.

Robert Kozłowski po treningach obserwowanych trafił do grupy średniozaawansowanej. W slalomie gigancie w swojej grupie sprawnościowej zajął 2 miejsce i zdobył srebrny medal. Natomiast w super gigancie po drobnym błędzie na jednej z bramek zajął 6 miejsce w swojej grupie sprawnościowej.

Bardzo się cieszę, że na tak ważnej imprezie my jako „SZANSA” byliśmy tak silnie reprezentowani, bo oprócz dwóch zawodników Marcina i Roberta, trenera głównego reprezentacji świętokrzyskiego Remigiusza Woźniaka, trenera Przemysława Walczyka mieliśmy też przedstawiciela w Komitecie Organizacyjnym, w którym Tomasz Przybysławski odpowiadał za transport. – powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Marcin Dunal miał również zaszczyt nieść flagę podczas uroczystej Ceremonii Otwarcia zawodów.

Oddział Regionalny Świętokrzyskie był jedną z największych reprezentacji, bo liczącą aż 10 zawodników z czterech klubów. Ze „STRZAŁY” Jędrzejów: Paweł Gredka, Marcin Gilewski, Paweł Dąbrowski. Z „TORNADO” Skarżysko-Kamienna: Rafał Mróz, Justyna Salwa, Janusz Szkurłat. Z „NIEPOKANI” Sandomierz: Sebastian Nawrot, Krystian Kadela. Z „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski: Marcin Dunal, Robert Kozłowski. Kierownik Ekipy Remigiusz Woźniak, trenerzy Katarzyna Matuszak, Przemysław Walczyk. Reprezentacja Świętokrzyskiego zdobyła 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale.

Polecamy również