Show chreptusów dla chreptusów

IMG_20191011_111232 IMG_20191011_111634 IMG_20191011_111757 IMG_20191011_112117Bardzo atrakcyjnie przebiegł Dzień Edukacji Narodowej w LO Nr II im. J. Chreptowicza. Oczywiście było wiele życzeń składanych sobie nawzajem przez nauczycieli i uczniów, szkołę odwiedzili również przedstawiciele Rady Rodziców. Ale serca całej społeczności szkolnej skradła klasa 2ac (rozszerzony język angielski, biologia, język polski i chemia), której program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni i nauczycielki języka polskiego, pani Barbary Podsiadło, utrzymany w konwencji koncertu życzeń, był prawdziwym show.

Humorystyczne charakterystyki nauczycieli poszczególnych przedmiotów przypadły do gustu widowni i samym nauczycielom. Obejrzeliśmy więc „wybuchową chemiczkę” i „zakochaną w przeszłości historyczkę”. Z dużym aplauzem spotkała się piosenka złożona z powiedzonek nauczycieli. Poszczególni pedagodzy bez cienia pretensji odnajdowali w nich siebie. W nieco krzywym zwierciadle zobaczyliśmy, jakie metody stosują uczniowie, by wkraść się w łaski nauczycieli. Każdy pracownik szkoły otrzymał dedykację w postaci skeczu, piosenki bądź utworu instrumentalnego. Pracownicy -nienauczyciele wysłuchali dedykacji napisanej przez uczniów specjalnie na tę okazję. Klasa zaprosiła również do wspólnej zabawy widownię, która chętnie włączyła się w śpiew i taniec znanej piosenki Taki mały, taki duży…. Warstwa muzyczna programu była bardzo bogata: oprócz utworów solowych publiczność wysłuchała duetów, kanonu, wykonań chóralnych. Wachlarz repertuarowy był niezwykle szerIMG_20191011_095536             oki, np. Despacito, Kolorowy wiatr, (z Pocahontas), a utwór Panie Janie został wykonany w pięciu językach.Profesjonalni konferansjerzy i kolorowe humorystyczno-edukacyjne dekoracje dopełniły drobiazgowo przemyślany program artystyczny. Jak każdy dobrze skomponowany koncert występ zakończył się popisem taneczno-wokalnym; cała klasa zaprezentowała układ do utworu Jak nie my, to kto…z dowcipnym tekstem dostosowanym do realiów szkolnych.

Wszyscy bardzo wysoko ocenili występ klacy 2ac, która dała się poznać jako bardzo zgrany zespół, wszechstronnie uzdolniony i z pewnością pracowity.

Polecamy również