Znamy trasy Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019!

Ostrowieckie_Biegi_Niepodleglosci_2

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim opublikował na stronie www.ostrowiecbiega.pl trasy biegu głównego (10km) oraz marszu nordic walking (5km), na których 11 listopada rywalizować będą uczestnicy Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019!

Bieg i marsz ruszą punktualnie o godzinie 13 z płyty głównej Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11. Trasa 10-kilometrowego biegu połączy dolną i górną część miasta i w porównaniu do dwóch poprzednich edycji imprezy została mocno zmieniona. Przebiegać będzie kolejno ul. Świętokrzyską do Ronda 25-lecia NSZZ Solidarności, ul. Traugutta do Ronda Republiki Ostrowieckiej, kładką pieszą równoległą do wiaduktu w ciągu Alei 3 Maja do Ronda Powstania Styczniowego, Aleją 3 Maja, ul. Okólną, ul. Denkowską, ul. Chrzanowskiego, ul. Polną, ul. Iłżecką, przez Rynek Miasta, ul. Starokunowską, ul. Sienkiewicza, ul. Mickiewicza, ul. Żabią do Ronda Powstania Styczniowego i dalej tą samą drogą do mety – kładką pieszą równoległą do wiaduktu w ciągu Alei 3 Maja, ul. Traugutta i ul. Świętokrzyską do Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO.

Trasa Biegu Nordic Walking na Alei 3 Maja (na wysokości Kina Etiuda) skręci w Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i znów połączy się z biegiem na ul. Mickiewicza.

Zapisy do Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019 prowadzone są na stronie www.ostrowiecbiega.pl. Do 8 listopada opłata startowa za udział w biegu lub marszu wynosi 40zł. W dniu imprezy (11 listopada) będzie trzeba uiścić już 10zł więcej. Uczestnicy marszu nordic walking mogą też skorzystać z 50-procentowej zniżki, ale otrzymają wtedy tylko pakiet podstawowy zawierający medal, wodę i gorący posiłek oraz wstęp do strefy regeneracji na mecie. Nie otrzymają natomiast okolicznościowej koszulki oraz worka i jego zawartości (napój izotoniczny, słodki poczęstunek, itp.).Ostrowieckie_Biegi_Niepodleglosci_1 OBN2019_mapa5km OBN2019_mapa10km

Jak co roku najlepsi na mecie 10-kilometrowego biegu ulicznego mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Pierwsza trójka wśród mężczyzn i kobiet otrzyma 700zł (za I miejsce), 500zł (za II miejsce) i 400zł (za III miejsce). Wysoko wyceniono również podium w kategoriach wiekowych (męskich i żeńskich) – odpowiednio 300, 200 i 100zł. Tradycyjnie będą też atrakcyjne nagrody w kategoriach – najszybszy mieszkaniec i najszybsza mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego.

Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, a w gronie partnerów imprezy jest już wiele lokalnych firm – Restauracja DaGrasso, Finow Polska, Signal Meble, Bałtowski Kompleks Turystyczny i Restauracja Bałtowski Zapiecek, Hotel Accademia, PKS Ostrowiec Świętokrzyski oraz Restauracja Midori Sushi.

Polecamy również