Piraci drogowi na celowniku

DSC08908

Walka z piratami drogowymi jest niezmiernie ważna, ponieważ właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych. Policjanci z ostrowieckiej drogówki codziennie w trakcie pełnionej służby eliminują uczestników ruchu drogowego, którzy rażąco naruszają przepisy. Wczoraj prawo jazdy stracił 28-letni mieszkaniec miasta, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 57km/h.

Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Pomimo licznych apeli nadal znajdują się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę na ul. Samsonowicza na terenie naszego miasta zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Powodem kontroli była nadmierna prędkość z jaką poruszał się kierujący. Jak się okazało 28 -latek pędził niemieckim autem w obszarze zabudowanym z prędkością 107km/h. Konsekwencją jego brawurowej jazdy było to, że stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Polecamy również