Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

W miniony czwartek policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 34 lat. Jak się okazało starszy ostrowczanin podejrzany jest o posiadanie blisko 7 gramów amfetaminy i porcji marihuany. W związku z tym, że działał on w warunkach recydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary. Z kolei młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości marihuany. Bowiem stróże prawa zabezpieczyli należące do niego ponad 32 gramy tej substancji. Ponadto okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary.

W miniony czwartek policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn. Jako pierwszy w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego wpadł 34-latek, który na widok stróżów prawa zaczął uciekać. Do jego zatrzymania doszło około godz. 18.30 na ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak się okazało powodem jego zachowania było to, że  posiadał on blisko 7 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Kolejno w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 34-latka policjanci ujawnili porcję suszu roślinnego.  Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że była to marihuana. Ostrowczanin został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wczoraj usłyszał zarzut posiadania narkotyków. W związku z tym, że mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego działał w warunkach recydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

 

Kolejno tego samego dnia kwadrans przed godziną 20.00 policjanci z ogniwa patrolowo-interweniującego ostrowieckiej komendy udali się na ul. Wspólną w Ostrowcu Świętokrzyskim celem udzielenia asysty pracownikom karetki pogotowia. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna, któremu udzielana była pomoc medyczna prawdopodobnie miał być pod wpływem narkotyków. Zachowywał się on irracjonalnie i agresywnie. Po podjęciu czynności na miejscu mundurowi ujawnili przy opisanym mężczyźnie zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że była to marihuana o wadze ponad 32 gramów. 23-latek został zatrzymany i po udzieleniu mu pomocy medycznej trafił do policyjnej celi. Ponadto w trakcie legitymowania okazało się, że był on poszukiwany na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Jak ustalili policjanci młody mieszkaniec gminy Bodzechów za posiadanie narkotyków ma do odbycia karę 13 miesięcy pozbawienia wolności. Wczoraj po południu 23-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również