Biały proszek i susz

DSC08905

Ostrowieccy kryminalni zatrzymali 25 –latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Stróże prawa w mieszkaniu mężczyzny znaleźli 145 gramów amfetaminy, 237 gramów marihuany, ponad 200 tabletek MDMA, a także 15 krzaków konopi innych niż włókniste, które znajdowały się w początkowej fazie wzrostu. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim w czwartkowe popołudnie patrolowali teren miasta. Na jednej z ulic napotkali 25-latka, który podczas legitymowania zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci mając już wcześniej informacje, że młodzieniec może posiadać środki odurzające przystąpili do jego przeszukania. W trakcie tych czynności funkcjonariusze natrafili na dwa zawiniątka z zawartością suszu roślinnego i białego proszku. Kolejno policjanci poszli z 25-latkiem do wynajmowanego przez niego mieszkania, gdzie w trakcie kolejnych czynności ujawnili akcesoria mogące świadczyć o związku mężczyzny z narkotykowym procederem. Stróże prawa zabezpieczyli wagę elektroniczną, kruszarkę, szklaną fajkę wodną, a także nasiona konopi innych niż włókniste. Ponadto w mieszkaniu mężczyzna uprawiał nielegalne rośliny, które znajdowały się w początkowej fazie wzrostu oraz posiadał odżywki do ich podlewania. Jednak na tym nie był koniec, gdyż kolejno funkcjonariusze natrafili na narkotyki, których w sumie było 145 gramów amfetaminy, 237 gramów marihuany oraz ponad 200 tabletek MDMA. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 4 000 złotych, mogące pochodzić z przestępczego procederu.

W piętek mężczyzna usłyszał trzy zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a w sobotę stanął przed sądem, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwa może teraz spędzić do 10 lat za kratkami.

Tekst KPP Ostrowiec

Polecamy również