Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

kon kurs piosenki anglijezycznej

Dzisiaj w murach Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – Jarosława Górczyńskiego, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Konkurs piosenki anglojęzycznej organizowany jest przez PSP 4 od 12 lat i na stałe wpisał się on już w harmonogram wydarzeń szkolnych. W tym roku po raz pierwszy wzięły w nim udział szkoły z całego powiatu ostrowieckiego. Współorganizatorami konkursu byli Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia oraz Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do konkursu zgłosiło się 15 szkół, które w drodze eliminacji w swoich placówkach wyłoniły reprezentantów w kategoriach zespół i solista.

Uczestnicy prezentowali zarówno ballady liryczne, jak również piosenki o charaktk1 k2 k3 k4 k5 k6erze bardziej rockowym. Nie zabrakło także klasyki pop, między innymi utworów zespołu ABBA czy Michaela Jacksona. Wszystkie prezentacje łączył wysoki poziom zarówno wokalny, jak i językowy.

Wykonawców oceniało Jury w składzie: Mariusz Łata – Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, Tomasz Gębka – Z-ca Naczelnika Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta, Ewa Jurkowska-Siewiec – Dyrektor PSM, Marek Cichosz – Dyrektor MCK, Dorota Barańska-Balin – nauczyciel języka angielskiego z PG nr 1.

W kategorii solista I miejsce zajęła Aleksandra Gołdyn (PSP Waśniów), II miejsce Justyna Jedlikowska (PSP Szewna), III miejsce Aleksandra Cybula (ZEP Szkoła z Pasją) , wyróżnienie Zuzanna Jedlikowska (ZSiPP nr 3). W kategorii zespół I miejsce zajęły uczennice z ZE „Dwunastka”(Michalina Przydatek, Anna Filipczak, Wiktoria Kołodziejczyk), II miejsce PSP nr 3 (Angelika Zimnicka, Julia Jarzębak), III miejsce PSP nr 7 (Aleksandra Wiączek, Natalia Cymerys, Maja Kamińska), wyróżnienie PSP nr 10 (Jagoda Strzębska, Julia Fudalewska , Magdalena Dobrowolska).

Uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody, dyplomy oraz drobne upominki, którymi fundatorami byli Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, PKS Ostrowiec Świętokrzyski, Bank Spółdzielczy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tekst PSP nr 4

Polecamy również