Piękna wigilia w Cechu

W poniedziałek w siedzibie Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu odbyło się tradycyjne, coroczne spotkanie opłatkowe. Przy wigilijnym stole zasiedli między innymi : prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, starosta Zbigniew Duda, wicestarosta Eligiusz Mich radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele Świętokrzyskiej Izby Gospodarczej oraz rzemieślnicy i przedsiębiorcy z Ostrowca i powiatu ostrowieckiego. Wszystkich gości przywitał honorowy Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Robert Minkina.cech4cech5cech6cech7cech8cech9
– Życzę wszystkim, aby nadchodzące święta były radosne i szczęśliwe, a nowy rok lepszy niż ten, który niebawem będziemy żegnać – mówi Robert Minkina. – Czasy w gospodarce w naszego kraju są teraz trudne, ale wierzę w to, że niebawem to się zmieni.

Robert Minkina odczytał także list z życzeniami od honorowego członka Cechu Zbigniewa Pacelta.

Prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński poza świątecznymi życzeniami podkreślił zmiany do jakich dochodzi w naszym mieście.

– W naszym mieście dochodzi do wielu zmian, ale są to zmiany pozytywne- mówi prezydent Jarosław Górczyński.– Po raz pierwszy od 26 lat nie wzrosły podatki, a to dla przedsiębiorców jest bardzo ważne. Życzę wszystkim radosnych świąt.
Prezydent Jarosław Górczyński wręczył uczestnikom wigilii pamiątkowe kalendarze.

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda dołączył się do życzeń.
– Ja przede wszystkim chciałbym życzyć Państwu zdrowych i spokojnych świąt. Boże Narodzenie to święta rodzinne pozwalające nacieszyć się osobami najbliższymi, z którymi możemy przeżyć piękne świąteczne chwile – powiedział starosta Zbigniew Duda.

Po wspólnej modlitwie, której przewodniczył prałat Jan Sarwa uczestnicy wilgli złożyli sobie życzenia i połamali się opłatkiem. Na stołach królowały wspaniałe wigilijne potrawy.cech1cech2cech3

Polecamy również