DZIECI Z „DZIEWIĘTNASTKI” PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

wielkanoc pp 19

Na wielkanocnym stole kolor się miesza z kolorem. Śmieją się z każdej strony owsa wstążeczki zielone. Przy obrusie biała falbanka i tysiąc różnych kolorów na świątecznych pisankach.”

W przedszkolu Publicznym nr 19 przed Wielkanocą trwało „świąteczne zamieszanie”. Ś1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19więta te mają bogatą tradycję. W Polsce bardzo pielęgnuje się obyczaje i tradycje wielkanocne, których jest bardzo wiele. Przedszkolaki z „Brzechwy” także zapoznały się z tradycjami Świąt Wielkanocnych oraz wzięły udział w konkursie rodzinnym „Eko – ozdoba Wielkanocna”

W każdej grupie wiekowej pod okiem nauczycielek dzieci siały owies, ozdabiały pisanki i malowały zajączki wielkanocne. Następnie wykonały piękne stroiki, które ozdobią stoły w ich domach podczas świąt. W salach powstały kąciki wielkanocne.

Przedszkolaki uczestniczyły w licznych doświadczeniach z jajkiem tj. rozpoznawanie ugotowanego i surowego jajka, sprawdzanie czy jajko pływa lub tonie i jak wygląda w środku. Odbyły się również zabawy tematycznie związane z Wielkanocą. Było to turlanie pisanki, trafianie jajkami do celu i kodowanie na dywanie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy konstrukcyjne i układanie pisanek z klocków. W tym czasie dzieci również przygotowywały się do wielkanocnych prezentacji artystycznych. Z sal dobiegały dźwięki recytowanych przez dzieci wierszy, dało się również słyszeć piękne, świąteczne piosenki.

Przygotowanie do świąt to bardzo piękny ale i pracowity czas dla naszych przedszkolaków. Wszystko już gotowe i tera z pozostało tylko z niecierpliwością czekać na nadejście Świąt Wielkanocnych.

Tekst i Foto PP nr 19

 

 


 

Polecamy również