Gutwin perełką turystyczną

20230725_100042Ośrodek sportowo-rekracyjny na Gutwinie może się się prawdziwą perełką turystyczną. Dzisiaj z udziałem wiceprezydenta miasta Artura Łakomca odbyła się konferencja prasowa. Wiceprezydent przybliżył koncepcję zagospodarowania Gutwinu. Według założeń ma to być miejsce całorocznego wypoczynku. Mieszkańcy od 25 lipca do 6 sierpnia, mogą wziąć udział w konsultacjach wypełniając ankietę odnośnie przeszłości ośrodka Gutwin.

-Plany są takie: budynek administracyjny, wieża widokowa, strzelnica, parking na 155 miejsc, plaża, budynek gastronomii i też domki na drzewie pod wynajem, z których nasi mieszkańcy lub turyści spoza Ostrowca będą mogli wypoczywać. Realizacja w czterech etapach. – wyjaśnia Artur Łakomiec.

Ruszają konsultacje społeczne chcemy, żeby mieszkańcy wypowiedzieli się na temat zagospodarowania Gutwinu. Superośrodek ma szansę powstać już za cztery lata.

Udział w konsultacjach może wziąć każdy mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego wchodząc na portal mieszkańca na stornie internetowej urzędu miasta, powiedział Dominik Smoliński naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju.

-Mieszkaniec, po zapoznaniu się z tematem może przejść do ankiety, która składa się z 23 pytań. Te pytania są otwarte i zamknięte, jedno – wielokrotnego wyboru, oceniające dotychczasowe funkcjonowanie ośrodka Gutwin. Na podstawie tych ankiet przygotowany zostanie raport, który zostanie udostępniony na stronie konsultacji oraz Biuletynie Informacji Publicznej i dopiero wtedy będziemy przygotowywać docelową dokumentację projektową, by móc złożyć wniosek o dofinansowanie tego zadania wyjaśnia naczelnik Dominik Smoliński.

Koszt przedsięwzięcia wynosi od 30 do 70 milionów złotych. Gmina będzie szukała dofinansowania do tej bardzo ambitnej i wspaniałej inwestycji.

Plany piękne. Trzymamy kciuki za ich realizację.

Polecamy również