Kwietnik z grilla

„Sadzimy kwiaty w stare graty” – to hasło konkursu do którego przystąpili uczniowie i rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10. Konkurs został ogłoszony w ramach edukacji ekologicznej – gospodarowania odpadami i wykorzystania surowców wtórnych. kwiaty graty3kwaiaty graty2kwaity graty 1kwaity graty czolo
Organizatorzy wyszli z założenia, że prawie każdy ma w piwnicy, garażu lub na strychu rzeczy niepotrzebne, które na pozór nadają się tylko do wyrzucenia i zaproponowali, aby wykorzystać je do wykonania ozdobnych pojemników na kwiaty.
-Efekty konkursu przeszły nasze oczekiwania – mówi dyrektor szkoły Anna Stojek. – Autorzy wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Jak się okazuje do wykonania oryginalnych donic, kwietników i osłon na kwiaty nadaje się wszystko, co można znaleźć w domowych składach rzeczy niepotrzebnych. I tak dziedziniec szkoły zdobią teraz piękne donice wykonane ze starego koła samochodowego, skrzyni po jabłkach, starych butów czy czajnika. Piękne kwietniki powstały też z niepotrzebnego krzesła czy zużytego grilla. Chyba największe zainteresowanie wzbudzają „kwietniki – ludziki”. Każdy z tych pojemników ozdobiony jest dekoracyjnymi kompozycjami kwiatowymi, co stanowi piękną ozdobę szkoły.
-Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym rodzicom i dzieciom i gratuluję pomysłowości – dodaje Anna Stojek. – Konkurs pokazał, że wystarczy trochę wyobraźni aby z odpadów stworzyć niepowtarzalną dekorację własnych działek i ogrodów. Oczywiście wszyscy są zwycięzcami.

Polecamy również