Metamorfoza Rynku

Mnóstwo zieleni, mobilne place zabaw dla dzieci, miejsca wystawowe, ogródki gastronomiczne i pięknie wyeksponowany pomnik. Tak ma wyglądać ostrowiecki Rynek.rynek 1 miejscerynek konkurs 4rynek wizualizacjarynek 2 miejsceryunek 3 miejscerynek ozyje2

Dzisiaj o godzinie 11 został rozstrzygnięty konkurs na zagospodarowanie przestrzeni największego placu w mieście, a pierwsze zmiany w wizerunku Rynku nastąpią już w wakacje.
– Mogliśmy zaprojektować na przykład piramidy czy wiszące ogrody, ale skupiliśmy się na elementach praktycznych i możliwych do zrealizowania – mówi szefowa zespołu, który opracował zwycięski projekt zagospodarowania Rynku Danuta Jaroszyńska – Ziach.- Nasz zespół pochodzi z Kielc, ale jesteśmy z Ostrowcem związani rodzinnie i emocjonalnie, dlatego uznaliśmy za konieczny udział w konkursie. Chcemy, żeby ostrowiecki Rynek był kolorowy i żeby jego wygląd przyciągał ludzi.
Zwycięski zespół otrzymał w nagrodę 10 tysięcy złotych. Do konkursu wpłynęło sześć prac.
– Pierwsze prace związane ze zmianą wizerunku Rynku rozpoczną się już w wakacje – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Nowe elementy będą wprowadzane stopniowo. Koszt modernizacji Rynku to około 300 tysięcy złotych. Przy okazji dodam, że niebawem rozpocznie się remont fontanny. Tak więc jest szansa, że już niebawem Rynek będzie prezentował się imponująco.
Oby te plany zostały jak najszybciej zrealizowane, bo przykro jest patrzeć jak nasz ostrowiecki Rynek świeci pustakami.

Polecamy również