Zatrzymany sprawca kradzieży rozbójniczej

komenda

Policyjny dozór i poręczenie majątkowe, to środki zapobiegawcze jakie zastosował prokurator wobec 26-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym ze skarżyskich marketów. Wkrótce odpowie przed sądem. Może spędzić za kratkami nawet dziesięć lat.

Zdarzenie miało miejsce w połowie kwietnia tego roku. W rejon jednego ze skarżyskich marketów przyjechało trzech młodych mężczyzn. Dwóch z nich weszło do sklepu, trzeci pozostał w aucie. Zabrali z półki dwie butelki alkoholu warte blisko 600 złotych i nie płacąc usiłowali opuścić placówkę. Kradzież zauważyła pracownica i postanowiła zareagować. Wówczas jeden z rabusi poszarpał i odepchnął kobietę. Następnie razem z łupem złodzieje uciekli. Sprawą zajęli się kryminalni. Ich skrupulatna praca zaowocowała ustaleniem sprawców. W środowy ranek policjanci „odwiedzili” 26-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Zdziwiony ostrowczanin został przewieziony do skarżyskiej komendy. Śledczy znają także personalia jego kompanów, z którymi „gościł” w Skarżysku w dniu zdarzenia. Ich zatrzymanie jest kwestią czasu.

W czwartek mężczyzna stanął przed prokuratorem i usłyszał zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe i policyjny dozór. Niebawem wytłumaczy się przed sądem. Za kratami rozbójnik może pokutować nawet przez dziesięć lat.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko – Kamienna

 

Polecamy również