Sukces ratowników

Załoga ratowników medycznych z Ostrowca Świętokrzyskiego zajęła trzecie miejsce w Pierwszym Rajdzie Ratowników Medycznych Województwa Świętokrzyskiego, który odbył się w Pińczowie. Jest to bardzo duży sukces naszej załogi tym bardziej, że konkurencje zawodów były niezwykle trudne.
– Organizatorzy wymyślili arcytrudne i ekstremalne zadania – mówi kierownik pogotowia ratunkowego do spraw medycznych w Ostrowcu dr Danuta Barańska. – Pierwsza konkurencja polegała na uratowaniu topielca z wody, druga to udzielenie pomocy mężczyźnie, który nagle zasłabł na ulicy. Podczas trzeciej konkurencji ratownicy udzielali pomocy małemu dziecku, które połknęło niewielki koralik. Był też wypadek paralotni i poszkodowanych dwóch członków załogi z urazami kręgosłupów oraz postrzelony uciekinier z więzienia. Trzeba przyznać, że scenariusz zawodów był bardzo urozmaicony, jednak z takimi sytuacjami ratownicy medyczni mogą spotkać się na co dzień. Muszę przyznać, że zawody były bardzo dobrze zorganizowane i stały na wysokim poziomie, a ja jestem niezwykle szczęśliwa z sukcesu naszych pracowników.
Załoga z Ostrowca występowała w składzie: Karol Pięta i Karol Olesiński- ratownicy medyczni oraz Michał Kutera, kierowca- ratownik medyczny.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.bARANSKA 2

Polecamy również