Akt oskarżenia wobec radnego

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim skierowała akt oskarżenia wobec Huberta. Ż. Jak udało nam się ustalić Hubert Ż. jest radnym powiatowym, członkiem zarządu powiatu ostrowieckiego. Do rady powiatu został wybrany z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
– Potwierdzam, że Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim skierowała do Sądu Rejonowego w Ostrowcu akt oskarżenia wobec pana Huberta Ż. – mówi rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach Marcin Chałoński. – Akt oskarżenia dotyczy uszkodzenia przez pana Huberta Ż. samochodu opel corsa na szkodę ponad 1500 zł. Do zdarzenia doszło14 listopada 2014 roku w miejscowości Skarbka gmina Bałtów. Drugi czyn dotyczy tej samej daty i polega na zastosowaniu przemocy wobec pokrzywdzonego i szarpania go w celu opuszczenia samochodu. Z aktów oskarżenia nie wynika, że pan Hubert Ż. pełni funkcję radnego powiatowego, ale jeżeli tak jest to w sytuacji udowodnienia, że popełnił zarzucane mu czyny może nastąpić utrata mandatu radnego, ponieważ osoba skazana nie może pełnić funkcji publicznej.
Mimo usilnych starań nie udało nam się skontaktować z panem Hubertem Ż. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy senatora Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Rusieckiego.
– Według mnie jest to sprawa typowo polityczna – mówi senator Jarosław Rusiecki.- Musimy czekać na rozstrzygnięcie w sądzie- dodaje pan senator.
Swoją drogą to bardzo ciekawe jak ostatnio wszystkim wszystko kojarzy się z polityką. Nawet uszkodzenie mienia rośnie do rangi czynu politycznego.

Polecamy również