Bałtowskie Czarownice i znani artyści pomagają Michałkowi

To już trzeci raz, gdy Bałtów został opanowany przez wiedźmy i chochliki, które wprowadzą każdego w doby nastrój i wciągną do wspólnej zabawy. Po raz pierwszy jednak  bałtowskie czarownice połączyły siły z Fundacją Spełnionych Marzeń i razem zbierają pieniądze na leczenie 6 letniego Michałka Bandury, który choruje na białaczkę. Czarownice przekażą na ten cel 2 zł z każdego zakupionego biletu na „Sabatówkę”. W weekendy czarodzieje i ich Przyjaciele będą zbierać dodatkowe pieniądze do halloweenowych puszek.

Do akcji przyłączyli się również znani artyści. 3 października świętokrzyskie legendy czytali Justyna Tomańska – pomysłodawczyni i prowadząca program „Najlepsze dla Dzieci” oraz wolontariuszka w Fundacji Spełnionych Marzeń. Specjalnie dla dzieci legendy czytał również Mariusz Totoszko – znany piosenkarz, który po rozstaniu z grupą Volver rozpoczął karierę solową.DSC_0605

Już ten weekend gościem specjalnym będzie Wojtek Łuszczykiewicz – wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i dziennikarz, obecnie wokalista grupy Video. Zespół Video otrzymał nagrodę w kategorii Kultura podczas gali „Gwiazdy Dobroczynności” za wsparcie dla osób niesłyszących. Muzycy dostrzegli problem społeczny osób niesłyszących związany z dostępem do kultury, w tym możliwości odbioru muzyki. Razem z grupą „Młodzi Migają Muzykę” nagrali teledysk „Dobrze, że jesteś” w którym treść piosenki została przekazana za pomocą języka migowego. Teledysk do tej pory obejrzało blisko 2,5 mln osób.

Bałtowskie Czarownice wraz ze swoimi bajkowy przyjaciółmi z Pacanowa poprowadzą czarodziejskie gry i zabawy, np.:  magiczne orzechy, wróżenie z fusów, taniec z miotłą i wiele wiele innych oraz konkursy taneczne, kalambury, karaoke i wiele innych.

ZABAWY I ANIMACJE W SABATÓWCE

W Sabatówce Czarownica Hogata spali Wasze smutki, nawarzy eliksiru na zwinność i poczęstuje naparem z różowego ogona myszy. Sycylia zrobi wiedźmową fryzurę i halloweenowy makijaż. W Chacie u Tekli  Etna ugości Was kolorowymi karaluchami z galaretką, korą dębu z Łysej Góry lub aromatyczną zupą dyniową. Cecylia i Hortensja przeprowadzą Was przez wrota czarownicy i tunel odwagi. To tylko namiastka atrakcji, które będą na Was czekały…

Trening Quidditch’a – konkurencja sprawnościowa zainspirowana grą z filmu „Harry Potter”.

Szklana kula – pokazy tworzenia wielkich baniek mydlanych oraz zamykanie niegrzecznych dzieci w wielkiej  bańce.

Wyścigi w potwornych workach

wyścigi w workach

Wiedźmowe ringo

wiedźmowe ringo

Kościotrupowy badminton – gra zespołowa. Polega na odbijaniu balonów za pomocą „ręki kościotrupa” przez siatkę wykonaną z pajęczej sieci. Kto upuści balon przegrywa i naraża się na gniew czarownicy.

Gotowanie magicznej zupy oraz Czarowna zupa” – konkurencja polega na łowieniu z diabelskiej zupy samych pyszności – pająków i tłustych robaków. Kto wyłowi więcej –wygrywa!

czarowna zupa

czarowna zupa

Wielkie memory – trenuj pamięć pod okiem czujnej czarownicy.

Pajęcza sieć – kto przebrnie przez labirynt stworzony przez pająka Eustachego otrzyma nagrodę.

Czarowne fryzury i makijaże – to miejsce dla tych czarownic, które chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami w świecie czarów.

Obraz5

„Cukierek albo psikus” – W zabawie biorą udział wszystkie dzieci. Pukamy do domków trolli i goblinów krzycząc „cukierek albo psikus”! Co się stanie?

„Magiczny ogień” – rozpalamy wielki ogień, bo ogień nieodłącznie towarzyszy czarownicom przy różnego rodzaju obrzędach. Pod nadzorem Czarownicy Poli w płomieniach możemy spalić wszystko – nawet swoje smutki.

magiczny ogień

Parada straszydeł – kolorowa parada czarownic, goblinów wśród tańców i muzyki. I ty możesz przyłączyć się do tego kolorowego korowodu.

 

HARMONOGRAM ZABAW
WEEKEND – OD PIĄTKU DO NIEDZIELI

11.00 – otwarcie Sabatówki – gry, zabawy i animacje;
14.00 – warsztaty „Latające miotły”/udekoruj własną dynię – (dodatkowo płatne);
15.30 – cukierek albo psikus;
16.30 – palenie smutków;
17.30 – PIĄTEK – magiczne spotkanie z Panem Ząbkiem;
17.30 – SOBOTA – Gwiazdy czytają świętokrzyskie legendy;
17.30 – NIEDZIELA – Spektakl „Sabat Czarownic i ich Przyjaciół”;
18.30 – wieczorna parada Pająka, Czarownic i ich Przyjaciół.

 

HARMONOGRAM ZABAW
OD PONIEDZIAŁKU DO CZWARTKU

10.00 – otwarcie Sabatówki – gry, zabawy i animacje;
14.00 – warsztaty „Latające miotły” / udekoruj własną dynię – (dodatkowo płatne);
15.30 – cukierek albo psikus;
16.30 – palenie smutków.

 

CENNIK

poniedziałek – czwartek – 12 zł/os.
piątek – niedziela – 14 zł/os.

DODATKOWE ATRAKCJE

warsztaty – latające miotły – 7 zł/os.
warsztaty – malowanie gipsowej czarownicy – 7 zł/os.
halloweenowe makijaże – 9 zł
wiedźmowe fryzury – 9 zł
sabatówkowe foty – 7 zł
udekoruj własną dynię – 9 zł

 

Polecamy również