Radny stwierdził: „Przy „Gambo” panuje syf!”

W końcu padły odpowiednie słowa określające miejsce wokół budynku po byłych Zakładach Odzieżowych „Gambo” jak i sam gmach, który od wielu już lat jest ruderą.
– Panie i Panowie radni tam panuje normalny syf – powiedział podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego radny Jarosław Czarnecki.– Mieszkańcy pobliskich bloków mają serdecznie dość takiej sytuacji. Zróbmy coś i pomóżmy tym ludziom. Lokatorzy zgłosili się do mnie i prosili o pomoc. Nie zostawiajmy tak tego problemu. Ci ludzie zasługują na normalne i godne życie, a nie ciągły strach i obawy przed tym, że bezdomni ich podpalą.
Mieszkańcy bloku przy ulicy Iłżeckiej 75 gościli dzisiaj na sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego. Przedstawili swoje bolączki związane z tym, że na terenie po byłym „Gambo” gromadzą się osoby bezdomne oraz amatorzy tanich trunków. Ich blok sąsiaduje z byłą szwalnią.
– Już niejednokrotnie dochodziło tam do pożarów – mówi jeden z mieszkańców bloku przy ulicy Iłżeckiej 75. – Bezdomni, którzy tam koczują przychodzą do naszych bloków i penetrują piwnice. Były przypadki kradzieży. Cały teren wokół tej rudery to jedna wielka publiczna toaleta. Boimy się wybuchu epidemii. Panie starosto, szanowni radni pomóżcie nam. My już nie mamy siły tak dłużej żyć.
Starosta Zbigniew Duda obiecał spotkanie z mieszkańcami bloku przy ulicy Iłżeckiej 75 w gronie prawników oraz pracowników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. chlop gamboradnby od syfuruderr3ruder2

Polecamy również