Fałszywym banknotem płacił za obiad

W miniony czwartek ostrowieccy policjanci zatrzymali 19- letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który wprowadził do obiegu fałszywy środek płatniczy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymany usiłował dokonać płatności fałszywym 50 zł banknotem, w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta. Wobec mężczyzny Sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek ostrowieccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z punktów gastronomicznych w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego. Zgłoszenie dotyczyły płatności za zamówiony posiłek banknotem o nominale 50 zł, który w ocenie sprzedawcy nie był autentyczny.

Na miejscu okazało się, ze 19 -letni mężczyzna próbował zapłacić za zamówienie fałszywym banknotem. Mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Podczas wykonywanych czynności śledczy ustalili, że ten sam mężczyzna na początku bieżącego miesiąca działając wspólnie z 36 -letnią mieszkanką Kielc wprowadził do obiegu 8 fałszywych banknotów o nominale 50 złotych.

Po analizie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 19 -latka na najbliższe 3 miesiące. Za to przestępstwo może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również