Ankiety na Pułankach

W budynku Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości odbyło się zebranie rady osiedla „Pułanki”. W zebraniu wzięli udział: Pani wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Marzena Dębniak, pracownicy urzędu miasta, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele spółek miejskich oraz policji. Radzie przewodniczył Maciej Kozicki.ro pulanki 2ro pulanki2ro pulanki4ro pulanki5ro pulanki6ro pulanki7ro pulanki8ro pulanki10ro pulanki11
-W minionym roku rada osiedla odbyła 14 posiedzeń, na terenie naszego osiedla udało się przeprowadzić szereg przedsięwzięć o charakterzey integracyjno – kulturalnym, były to : rajdy rowerowe dla najmłodszych, Mikołajki oraz Wigilia dla seniorów – mówi Maciej Kozicki .- Uczestniczyliśmy w programie „Osiedle od nowa „ w ramach którego zostały zakupione trzy tablice informacyjne. W projekcie dotyczącym ”Budżetu obywatelskiego” złożony był projekt o park rekreacyjny, niestety otrzymał za mało głosów. Pod koniec zebrania zostały rozdane ankiety na temat tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.
-Proszę państwa ja bardzo zachęcam do wypełnienia tych ankiet-mówi wiceprezydent Marzena Dębniak- Wypełnienie ankiet to jeszcze nic, na projekt trzeba zagłosować. W zeszłym roku program ten był pilotażowy, w tym roku zmieniły się troszkę zasady. Jest 12 punktów konsultacyjnych, na projekt można głosować gdzie komu pasuje, zwiększyła się kwota na projekty inwestycyjno-remontowe do 150 tysięcy i nowość każdy z mieszkańców może oddać głos na oba projekty zarówno kulturalny jak i inwestycyjno-remontowy.
Podczas zebrania złożono szereg wniosków miedzy innymi:
-zwiększenie ilości ławek
-ocieplenie budynków
-do cieplenie szczytowych ścian budynków

Polecamy również