A MOŻE KIEDYŚ WŁASNY BIZNES?

Bardzo ważnym celem współczesnej edukacji jest rozwijanie wiedzy i zainteresowań uczniów dotyczących ich przyszłości zawodowej. Jest to też stały elementem lekcji wychowawczych, wycieczek edukacyjnych oraz zajęć doradztwb1 w2 w3 w4 w5a zawodowego.

Nauczycielki A. Serwin i E. Skwirowska skorzystały z zaproszenia Agencji Rozwoju Lokalnego i uczniowie klasy siódmej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 wzięli udział w lekcji przedsiębiorczości w Centrum Przedsiębiorczości i Aktywacji Zawodowej. W ramach XII Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych i mieli okazję spotkać się z lokalnymi przedsiębiorcami w Centrum Biurowo-Konferencyjnym. Poznali różnorodne firmy skupione na terenie CPiAZ. Zapoznali się z celami i zasadami codziennego funkcjonowania Inkubatora Przedsiębiorczości oraz zwiedzili kompleks CPiAZ. Dowiedzieli się w jaki sposób przedsiębiorcy i ich firmy są wspierane w początkowej fazie ich działalności.

Z pewnością udało się rozbudzić motywację uczniów do rozwijania wiedzy na temat możliwości zakładani i inwestowania we własne firmy oraz sposobów wspomagania ostrowieckiej przedsiębiorczości.

Tekst i Foto. PSP 10

Polecamy również