JESZCZE WIĘKSZE ZAINTERESOWANIE CKU

cku

W Centrum Kształcenia Ustawicznego rekrutacja odbywa się dwa razy do roku. Właśnie zakończyła się na semestr wiosenno-letni i jak zwykle CKU cieszyło się dużym zainteresowaniem.

– Nowy semestr rozpoczynamy z blisko 400 słuchaczami kształcącymi się w 19 oddziałach, chociaż chętnych było jeszcze więcej. Jednak w związku ze zmianą podstawy programowej na kwalifikacyjnych kursach zawodowych od września  2020 przesunęliśmy termin rozpoczęcia kursów, na których liczba zajęć jest duża i nie udałoby się ich wypracować do grudnia 2020. Od kilku lat obserwujemy duże zainteresowanie mieszkańców regionu naszą placówką, a w tym semestrze jest ono szczególnie duże. Jestem dumna, że upowszechnianie przez nas kształcenie ustawiczne tak wspaniale przyjmuje się w naszym mieście, powiecie, a nawet wykraczamy poza te granice. To dowodzi naszej skuteczności, zapotrzebowania na kształcenie wśród osób dorosłych, a także wzrastającej świadomości społecznej, że aby się rozwijać i realizować, trzeba się uczyć przez całe życie. Za zaufanie, którym obdarzają nas dorośli mieszkańcy, serdecznie dziękuję. Nie ustaniemy w naszej pracy nad jakością kształcenia, kreatywnością, aktywizacją społeczeństwa – podsumowuje dyrektor CKU dr Aneta Pierścińska-Maruszewska.

Centrum Kształcenia Ustawicznego to publiczna placówka dla dorosłych w Ostrowcu Świętokrzyskim oferująca naukę w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych, w szkole policealnej na kilkunastu kierunkach i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych również w kilkunastu zawodach. Oprócz nauki w profesjonalnych pracowniach i z wykwalifikowanymi, doświadczonymi pedagogami organizuje wiele rozwijających, ciekawych wydarzeń naukowych i kulturowych. Już w najbliższa sobotę odbędzie się kolejny konkurs ze znajomości prawa pracy w porozumieniu z Państwowa Inspekcją Pracy.

Polecamy również