PRZEDSZKOLAKI Z SIÓDEMECZKI ZAKOŃCZYŁY ZIMOWE FERIE

ferie pp 7

Drugi tydzień ferii zimowych w przedszkolu nr 7 upłynął równie atrakcyjnie jak pierwszy. Hasłem przewodnim było: Bądź kreatywny ! – zabawy z klockami lego. Dzieci miały możliwość poprzez różne działania popróbować swoich umiejętności programowania. Uczyły się poruszać zbudowanymi pojazdami za pomocą nowoczesnych środków elektronicznych.f1 f2 f4 f3 f4 f5 f6 f8 f7 f9 f10 f11 f12

Podróżowały z zestawem Coding Express, napotykając na różne przeszkody. Uczyły się umiejętnie kodować drogę poprzez pętle, sekwencje oraz instrukcje warunkowe. Pojawiła się tez postać gąsienicy, gdzie płytki kodujące uruchamiane za pomocą aplikacji wprowadzały dzieci w świat uczuć i emocji.

Wykorzystywaliśmy również klocki z zestawu Creative Lego Brick Set pozwalające na niezmiernie wiele rozwiązań konstruktorskich. A wiedząc, że wyobraźnia dziecka nie zna granic, miło było obserwować powstałe cudeńka. Zamki, zapory, garaże, rozjazdy z pętlami to tylko niewielki wycinek tego, co nasi mali inżynierowie byli w stanie wybudować.

Ciekawym i nowatorskim okazały się zabawy z sześcioma klockami z zestawu Creative Lego Brick Set. Znowu podpowiedzią okazała się wyobraźnia dzieci. Zabawy takie jak: ,,Podążaj za kapitanem”, ,, Tor przeszkód z szukaniem kostki”, ,, Gra w ścieżkę”, ,,Mistrz intelektu” czy ,,Kostka decyzyjna” pozwoliły przedszkolakom wskazać drogę do wielu modyfikacji tych kreatywnych zabaw. Wszystkie te zabawy rozwijają umiejętność rozwiązywania problemów, krytyczne myślenie, współpracę z grupą oraz kompetencje społeczne i emocjonalne.

Nasi najmłodsi również aktywnie uczestniczyli w proponowanych zabawach. Dla nich specjalnie został przygotowany teatr cieni, tak zapomniany w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie. Ten prosty przekaz rozwija wyobraźnię dziecka i daje wiele możliwości aktywnego słuchania bajki.

Nasze przedszkole skorzystało również z oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej i w dniu 5 lutego wybraliśmy się do Browaru Ostrowiec na wielki bal przygotowany dla dzieci. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych, tańczyły, podejmowały się rozwiązywania zagadek dotyczących bajkowych postaci. Było to miłe dopołudnie.

Na koniec ferii wzięliśmy udział w przedstawieniu teatralnym Teatru ,,Blaszany bębenek” i obejrzeliśmy bajkę ,,Pinokio”.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za obecność podczas zimowych ferii w naszym przedszkolu. Jesteśmy pewni, że dzieci miło spędziły czas mogąc spróbować czegoś zupełnie nowego w te dni. Naukę z wykorzystaniem klocków lego: Creative Lego Brick Set, Dekoracyjnego i Coding Express będziemy kontynuować już w grupach w drugim semestrze. Pora na kolejne dni nauki i zabawy.

Polecamy również