Susz i biały proszek

narkotyki

Ostrowieccy policjanci w miniony weekend zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Pierwszy z nich to 30-letni ostrowczanin, który został zatrzymany w sobotę. Mężczyzna posiadał w swojej piwnicy ponad 35 gramów marihuany. Drugi to 46-latek, który wczoraj trafił do policyjnej celi za posiadanie ponad 15 gramów amfetaminy.

W minioną sobotę policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowieckiej komendy w czasie wykonywania czynności służbowych w jednym z bloków na terenie naszego miasta, wyczuli silną woń konsumowanej marihuany.  Okazało się, że zapach wydobywał się z jednej z piwnic, gdzie znajdował się 30-letni mężczyzna.  Mundurowi dokonali przeszukania pomieszczenia w trakcie, którego znaleźli pudełko z zawartością suszu roślinnego, wagę oraz młynek do mielenia suszu. Łącznie zabezpieczone zostało ponad 35 gramów suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. 30-letni właściciel podejrzanego suszu został zatrzymany. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Dzisiaj będzie tłumaczył się przed prokuratorem. Za to przestępstwo może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejno w niedzielę zaraz po północy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich na ul. Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli nerwowo się zachowywać. Jeden z mężczyzn podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu 46-latek został zatrzymany. Okazało się, że jego zachowanie spowodowane było tym, iż posiadał przy sobie zawiniątko z białym proszkiem. W toku dalszych czynności w pojeździe należącym do zatrzymanego znalezione zostały kolejne działki z białym proszkiem oraz waga elektroniczna. Łącznie 15 gramów białego substancji wstępnie zidentyfikowanej jako amfetamina trafi do badań laboratoryjnych. 46-latek został zatrzymany i dalszą część nocy spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.       

Polecamy również