Łukawska Dorota -Jestem stąd – dla Was, dla Polski!

Mariuszek foto

Mgr Dorota Łukawska kandyduje do Sejmu, z województwa świętokrzyskiego, z listy nr 5 Koalicji Obywatelskiej z pozycji 29.

Mężatka, matka dwóch dorosłych córek. Od urodzenia mieszka w Ostrowcu. Prawnik, ukończyła ekonomię na Politechnice Radomskiej.

Zawodowo zajmuje się obsługą prawną podmiotów i poradnictwem prawno – obywatelskim. Od kilku lat prowadzi szkolenia z zakresu prawa i ekonomii dla sektora prywatnego, ale również dla osób bezrobotnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Tysiące przeprowadzonych godzin szkoleniowych, wiele odbytych rozmów, wiele rozwiązanych spraw, przypadków, porad, po prostu pomoc tym najbardziej potrzebującym skutkuje wiedzą i doświadczeniem, które, jak twierdzi, daje jej prawo do ubiegania się o mandat posła.

  • Polska jest też tu na dole. Polska to nie tylko duże miasta. Polska to także te małe miasta i wsie – My, ja, Pan, i wszyscy Państwo. Jesteśmy podstawą tej Polski, a żyje się nam coraz ciężej. Chcę porządku prawnego nie wg „mojszej prawdy” lub zapotrzebowania partii, ale tego uczciwego i stabilnego, dobrego dla każdego, a nie tylko dla wybranej grupy społecznej. Chcę pracować na rzecz lepszej Polski – od wspomnianego ładu prawnego przez sprawną służbę zdrowia, przejrzyste finanse, wsparcie dla rozwoju gospodarczego, po… pracę z młodzieżą. Stawiam na młodzież! Na świadomą, wykształconą młodzież. Myślę perspektywicznie i wiem, że tak jak dziś ukształtujemy, jak dziś pozwolimy i ułatwimy rozwój młodemu pokoleniu taką Polskę będziemy mieli w przyszłości, taką Ojczyznę im zostawimy. Gdy nas zabraknie oni muszą dać sobie radę. Jest wiele spraw dotyczących kraju, które z rozwagą i w spokoju wymagają pracy, ale jako poseł ziemi świętokrzyskiej chcę zwrócić uwagę na nasze województwo. Jesteśmy na szarym końcu wszystkich województw. Jesteśmy jako województwo marginalizowani, komunikacyjnie, inwestycyjnie, w zatrudnieniu, o kondycji szpitali nie wspomnę. Ogólnie nie jest najlepiej. Wielu prężnych samorządowców mocno pracuje na polepszenie sytuacji. Dziękuję im za to! Wielki szacunek dl nich a ciężką pracę. Ale muszą mieć wsparcie z góry, posłów wybranych lokalnie, przez mieszkańców. Trzeba dla dobra regionu połączyć siły. Zrobić co się da i ile się da. Chcę promować świętokrzyskie w szeroko pojętym zakresie. Jestem stąd – dla Was, dla Polski!Jestem też matką niepełnosprawnego dziecka. Widzę ile barier, ile zamkniętych drzwi, ile straconych możliwości mają niepełnosprawni. Zabiegani zapominamy, że osobą niepełnosprawną możemy się urodzić, ale osobą niepełnosprawną możemy się również stać w wyniku choroby lub wypadku. Potrzeba rozwiązań systemowych. Na już. Teraz. Na tym polu jest wiele do zrobienia. Może będę musiała zacząć od rozmów. Będę cierpliwie tłumaczyć, przekonywać. Może na początek tylko, lub jak kto woli, aż tyle, ale od czegoś trzeba zacząć. Chcę takim działaniem przygotować grunt dla późniejszych działań. Tacy ludzie jak posłowie muszą im pomóc. Jeśli ktoś z Państwa mówi, że nie dam rady odpowiem, że nie dam rady, gdy nie zdobędę mandatu posła. Gdy oddacie na mnie swój głos, zdobędę mandat posła i dam radę! Kiedyś wielu nie wierzyło, że Ewa Błaszczyk da radę. Dała radę. Od niej się zaczęło. Dziś Fundacja Akogo?, Klinika Budzik działa, pomaga. Powiedzcie kto da rade jak nie matka powodowana głosem serca?
  • Proszę Państwa o głos. Jestem bezpartyjna. Jeśli nie lubicie tej partia, a druga Was drażni to jestem dla Waszą najlepszą alternatywą. Pozdrawiam wszystkim serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego. Do zobaczenia przy urnach wyborczych.

Materiał sfinansowany przez KWW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych ogłoszeń.

Polecamy również