SiP przedstawił kandydatów

sipczolo

Członkowie Stowarzyszenia Samorządność i Przedsiębiorczość przedstawili w Klubie „Perspektywy” swoich kandydatów do Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego oraz do Rady Powiatu Ostrowieckiego. Łącznie o głosy wyborców będzie ubiegać się 60 kandydatów z SiP-u.

– Nasz komitet „pójdzie” w pełnej obsadzie do zbliżających się wyborów samorządowych – mówi prezes Stowarzyszenia Samorządność i Przedsiębiorczość Robert Martynowski.– Promujemy hasło „Najważniejsza jest zgoda”, ponieważ zgoda wszystkich sił politycznych gwarantuje lepszy rozwój miasta i powiatu. Chcemy rozmawiać ze wszystkimi i dojść do porozumienia. Silna gospodarka, zachęcanie do inwestycji w naszym mieście i regionie to nasze priorytety. Będziemy zabiegać o inwestorów między innymi poprzez obniżenie podatku gruntowego. Planujemy aktywnie szukać inwestorów. Chcemy wprowadzić bezpłatny posiłki dla uczniów klas 1- 4 szkół podstawowych. Zamierzamy uruchomić program budowy mieszkań socjalnych. Będziemy szukać środków na uruchomienie takiego programu. Wsparcie dla ubogich- to kolejny punkt naszego programu. Każdy mieszkaniec powinien mieć dostęp do szerokopasmowego internetu. Zamierzamy przywrócić funkcjonalność dworca PKP, ponieważ coraz więcej ludzi korzysta z kolei. Zintegrowanie przewozów kolejowych z transportem miejskim. Wybudowanie wiaduktu przy ulicy Żeromskiego. W miejscu bazy MPK proponujemy wybudowanie campusu dla studentów. Jeżeli chodzi o edukację to proponujemy rozpowszechnienie bezpłatnej nauki języków obcych i informatyki. Nasz zamiar to także zachęcenie społeczeństwa do działania poprzez różne programy. W kwestii ochrony zdrowia chcemy poprawić wizerunek szpitala i spowodować jego rozwój. Poprawić warunki pracy białego personelu. Konieczne jest również uzupełnienie braków kadrowych w szpitalu. Program „Zdrowy senior” to nasz kolejny pomysł. Chcemy powołać również honorowych ambasadorów Ostrowca Świętokrzyskiego w dużych miastach. Promocja miasta na targach branżowych to nasz kolejny pomysł. Powołanie pełnomocnika do spraw innowacyjności. Aktywne działanie w mediach społecznościowych, co obecnie jest niezmiernie ważne.

Kandydat Stowarzyszenia Samorządność i Przedsiębiorczość na prezydenta miasta Dariusz Karwiński podkreślił, że jako prezydent chce realizować wolę mieszkańców.

– Mój plan to także wspieranie utalentowanych dzieci i młodzieży – mówi Dariusz Karwiński. – Chcę współpracować z mieszkańcami Ostrowca. Zapewnić wzrost poziomu bezpieczeństwa. Wspierać miejskie i powiatowe inicjatywy. Pomagać osobom starszym. Przywrócić więzy pomiędzy miastem i powiatem. Powstrzymać ucieczkę młodych ludzi do innych miast i za granicę.

Wśród kandydatów do   rady powiatu i DSC02344DSC02376DSC02360DSC02371DSC02363DSC02377DSC02380DSC02352DSC02355DSC02362DSC02358DSC02366DSC02364DSC02367DSC02368DSC02373DSC02369DSC02353DSC02374DSC02379DSC02378DSC02375DSC02381DSC02384DSC02386rady miasta  znaleźli się między innymi: Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Marcin Jabłoński, Honorowy starszy Cechu Robert Minkina, Prezes SiP Robert Martynowski, pracownik Szpitala Powiatowego, wykładowca WSBiP dr Monika Borek, obecny radny rady miasta Marcin Marzec, radny rady miasta Paweł Celebański, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego Jerzy Brożyna.

Konwent uświetnił występ Jacka Wójcickiego oraz Pereł Ryszarda Góry.

Kandydaci do Rady Powiatu Okręg nr 1 Gutwin, Henryków, Pułanki, Słoneczne

1 Borek Monika

2 Martynowski Robert

3 Wójcik Monika

4 Korpikiewicz Kornel

5 Buczałowska Justyna

6 Mazur Włodzimierz

Kandydaci do Rady Powiatu Okręg nr 2 Sienkiewiczowskie, Spółdzielców, Trójkąt, Śródmieście, Częstocice, Hutnicze, Kamienna Złota Jesień, Ogrody, Stawki, Koszary, rosochy, Denków.

1 Minkina Robert

2 Kacuga Waldemar

3 Lewandowska Aneta

4 Dybiec Małgorzata

5 Dytkowski Rafał

6 Seweryn Agnieszka

7 Karbowniczek Anna

8 Grudniewski Łukasz

9 Pasternak Katarzyna

10 Kasiński Sławomir

11 Sasak Urszula

12 Jabłoński Marcin

Okręg nr 3 Gminy Bałtów, Bodzechów, Ćmielów

1 Gierczak Mariusz

2 Kryj Piotr

3 Dublasiewicz Izabela

4 Chyzowski Kamil

5 Nowak – Głąb Krystyna

6 Pierzak Michał

7 Stąporek Krystyna

Okręg nr 4 Gminy Kunów i Waśniów

1 Brożyna Jerzy

2 Karbowiniczek Janusz

3 Jałocha Marta

4 Bera Paweł

5 Lipiec Magdalena

6 Siudak Beata

Kandydaci do Rady Gminy

Okręg nr 1 Kamienna, Koszary, Ogrody, Złota Jesień, Ogrody, Stawki

1 Marzec Marcin

2 Michoń Ida

3 Kasprzyk Małgorzata

4 Kowalski Damian

5 Szczepański Jacek

6 Surmański Paweł

7 Gagat Mateusz

8 Skowron Jolanta

Okręg nr 2 Częstocice, Kolonia Robotnicza, Kuźnia, Trójkąt, Śródmieście

1 Celebański Paweł

2 Gardiasz Emil

3 Bargiel Janusz

4Maciąg Mariusz

5 Gut Małgorzata

6 Chuchała Iwona

7 Zieja Kamil

8 Kosiorowska Iwona

Okręg nr 3 Gutwin, Pułanki, Henryków, Słoneczne

1 Karwiński Dariusz

2 Sobańska Agnieszka

3 Sidowska Maja

4 Skrok Radosław

5 Dziadowicz Anna

6 Majewski Krzysztof

7 Łojek Andrzej

8 Lipka Dominika

Okręg nr 4 Hutnicze, Ludwików, Denków, Rosochy

1 Żelazowska -Przewłoka Anna

2 Sajecka Aneta

3 Żaczek Mieczysław

4 Borowiak Katarzyna

5 Banaczek Andrzej

6 Bernacki Sylwester

7 Maj Wiesława

Polecamy również