Kierujący był nietrzeźwy i miał cofnięte uprawnienia

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 68-latek, który wczoraj podróżował pojazdem marki Renault przez miejscowość Ruda Kościelna. Dodatkowo w trakcie interwencji wyszło na jaw, że wsiadł on za „kółko” francuskiego auta pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mieszkaniec naszego miasta nie uniknie odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj około godziny 14.30 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał informację, że w kierunku miejscowości Ruda Kościelna porusza się pojazd marki Renault. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy, którzy zatrzymali opisywany pojazd. W trakcie kontroli od razu funkcjonariusze wyczuli od siedzącego za “kółkiem” mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 68-latek wsiadł za kierownicę francuskiego auta mając ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że kierował on swoim autem pomimo wydanej przez starostę decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pobawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również