Oburzeni strażacy ochotnicy wydali oświadczenie

osp-szumowiny-710x434

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Zawiązku OSP RP woj. Świętokrzyskiego wydało oświadczenie w związku z wpisem senatora Jarosława Rusieckiego na portalu społecznościowym. Strażacy ochotnicy są oburzeni, a użycie sztandaru OSP do celów politycznych nazywają profanacją. Skarga w tej sprawie, podpisana przez szefa związku w kraju Waldemara Pawlaka, trafiła też do marszałka Senatu.

Treść oświadczenia

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Zawiązku OSP RP po zapoznaniu się z informacjami na temat wpisu na Facebooku Senatora Jarosława Rusieckiego, stanowczo sprzeciwia się upolitycznieniu działalności ochotniczych straży pożarnych.

W OSP służą sympatycy różnych partii politycznych, nie są więc ważne barwy polityczne. Liczy się tylko to, że ktoś potrzebuje ratunku.

Przypisywanie OSP jednej partii politycznej to niszczenie jej wizerunku i podważanie zaufania wśród społeczeństwa. Użycie w tym celu sztandaru OSP to profanacja najważniejszego i najbardziej szanowanego symbolu jaki posiadają strażacy.

Pan Senator swoją prezentacją obraził nie tylko strażaków z OSP Szerenosy, ale także ponad 28 – tysięczną rzeszę z województwa świętokrzyskiego.

Podpisano.

Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. świętokrzyskiego Mirosław Pawlak.

Szef związku OSP w województwie świętokrzyskim Mirosław Pawlak dodaje, że tej sprawy nie można było pozostawić bez oficjalnego głosu najbardziej zainteresowanych.ryus

W niedzielę 24 lutego, senator Jarosław Rusiecki zamieścił na swoim profilu na Facebooku przerobione zdjęcie strażaków – ochotników z jednostki w Szerenosach na Podlasiu. Zamiast sztandaru, jeden ze strażaków trzymał tęczową flagę. Nad głowami stojących wklejono napis LGBT, a całość senator opatrzył komentarzem „Nowe PSL”. Miała to być jego reakcja na wstąpienie Polskiego Stronnictwa Ludowego do Koalicji Europejskiej.

Przypomnijmy, że senator Jarosław Rusiecki przeprosił za wpis zamieszczony na portalu społecznościowym.

-Nie było moim celem obrażanie strażaków z OSP, dlatego przeprosiłem i zdjąłem ten post- podkreślał senator Rusiecki.

Polecamy również