Dbają o edukację – Nauczyciele nagrodzeni przez Prezydenta

dzien edukacji narodowej

3 2 1Dzisiaj w sali Ostrowieckiego Browaru Kultury uroczyście obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwanym Dniem Nauczyciela. Z tej okazji z pedagogami z naszego miasta spotkał się prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, który złożył pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia. Były też nagrody i wyróżnienia.

– Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Państwu, nauczycielom i pracownikom oświaty składam życzenia i podziękowania. Pragnę wyrazić szacunek i wdzięczność za Państwa odpowiedzialną pracę, którą wykonujecie z pełnym zaangażowaniem. Mam przyjemność potwierdzić, że w naszych szkołach pracuje wielu nauczycieli wybitnych, wyjątkowych o szczególnych predyspozycjach, pełniących w życiu swoich uczniów rolę autorytetów i przewodników. Zdolnych do harmonijnej pracy z młodzieżą potwierdzonej wynikami na różnych szczeblach olimpiadach przedmiotowych. Jeszcze raz dziękuje Państwu za podejmowany codzienny wysiłek i osobiste zaangażowanie w tworzeniu partnerskich relacji z dziećmi i młodzieżą, szerzeniu kultury i szacunku do drugiego człowieka, pobudzaniu ambicji, a także rozwijanie umiejętności współpracy. Życzę Państwu jak najwięcej satysfakcji z obserwowania rozkwitu intelektualnego i sportowego swoich podopiecznych z poczuciem satysfakcji, że jesteście jednymi z głównych autorów tego szczególnego zjawiska. Zawód nauczyciela jest bardzo trudny. Bardzo mocno chcemy w oświatę inwestować. Nadszedł taki czas, że jakość nauki będzie rzutować na nDEN2 DEN4 DEN5 DEN6aszą przyszłości. Nam wszystkim powinno zależeć na tym, aby przyszłe pokolenie było jak najlepiej wykształcone, dlatego nie zamierzam oszczędzać na oświacie. Chcemy utrzymywać dodatki motywacyjne do pensji w wąskości 1 tyś zł. miesięcznie. Także dodatki motywacyjne dla nauczycieli najlepszej szkoły. Nagrody typują dyrektorzy szkół. Zapewne tych nagród w przyszłości będzie coraz więcej. Wspólna praca nauczycieli z przedszkoli, szkół, podstawowych i później szkół średnich przygotowuje przyszłych studentów. – powiedział prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Lista nauczycieli i dyrektorów nagrodzonych przez Prezydenta Miasta z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 1. Jolanta Jeruzal – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5

 2. Anna Kuligowska – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 7

 3. Jolanta Żak – nauczyciel Przedszkola Publicznego nr 7

 4. Danuta Kapsa – p.o. dyrektor Przedszkola Publicznego nr 11

 5. Beata Krauze – Składanowska – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 12

 6. Ewa Lipczyńska – nauczyciel Przedszkola Publicznego nr 12

 7. Edyta Kowalska – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 15

 8. Katarzyna Dryjas – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 16

 9. Beata Pasierbska – nauczyciel Przedszkola Publicznego nr 16

 10. Aneta Stachurska – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 19

 11. Katarzyna Pawlik – nauczyciel Przedszkola Publicznego nr 19

 12. Dorota Kosiarz – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 21

 13. Urszula Wojna – nauczyciel Przedszkola Publicznego nr 21

 14. Renata Olszańska   – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1

 15. Mariola Wójcicka – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1

 16. Mariusz Szczerbiński – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 –

 17. Renata Szmyd  – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3

 18. Anna Pronobis   – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3

 19. Grażyna Połetek – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3

 20. Agnieszka Batóg – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4

 21. Monika Majewska – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4

 22. Małgorzata Kwiecień – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4

 23. Monika Wiączek – p.o. dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7

 24. Joanna Grudzień – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7

 25. Jolanta Ścibisz-Glibowska– nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7

 26. Grażyna Ukleja – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9

 27. Krystyna Dziewięcka – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9

 28. Marzena Remiszewska – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9

 29. Anna Stojek – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10

 30. Jadwiga Chamera – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10

 31. Katarzyna Goworek – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14

 32. Jolanta Klauzińska – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14

 33. Ewa Malec – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14

 34. Marta Dobrowolska-Wesołowska – dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3            

 35. Mirosława Zaremba – nauczyciel Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3 –            

 36. Roman Kowalski – nauczyciel Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3

 37. Wioletta Walerowicz – nauczyciel Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3

 38. Aneta Pierścińska – Maruszewska – p.o. dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego

 39. Ewa Zakowana – nauczyciel Centrum Kształcenia Ustawicznego

 40. Donata Kulczycka – nauczyciel Centrum Kształcenia Ustawicznego

Polecamy również